Bełchatów. Bank Żywności poraz kolejny rozdaje produkty.

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatow Paczki żywnościowe wydawane są bezpłatnie przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Bank Żywności poraz kolejny rozdaje jedzenie. Komu należą się DARMOWE paczki?

2020-03-04 13:11

Ruszyła nowa edycja programu pomocowego dla bełchatowian. Pierwsze w tym roku transporty z Banku Żywności właśnie dotarły do Bełchatowa. Ze wsparcia skorzysta ponad 2 tys. osób. Łącznie odbiorą oni około 62 ton artykułów spożywczych.

W paczkach znajdują się m.in. groszek z marchewką, biała fasola, koncentrat pomidorowy, sok jabłkowy klarowany oraz powidła śliwkowe. Nie brakuje także mleka, żółtego sera i konserw, w tym szynki drobiowej, filetów z makreli w oleju. Są również takie produkty, jak cukier, olej rzepakowy, makaron czy ryż.

- Artykuły spożywcze, które przekazujemy mieszkańcom, są wysokiej jakości. Dbamy o to, by w paczkach znalazły się produkty różnorodne, w tym warzywne, mięsne, nabiał, tłuszcze – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim magistracie.

- Z pomocy korzystają osoby samotne, których dochód (na dzień kwalifikalności) nie przekroczył 1402 zł, oraz rodziny z dochodem mniejszym niż 1056 zł na osobę – dodaje dyrektor Nowak.

Wzorem lat ubiegłych paczki wydawane są w punkcie rozładunkowym przez kilka najbliższych dni, a dokładnie od 2 do 11 marca. Tym zajmują się członkowie bełchatowskiego oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej, mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Za transport produktów finansowo i organizacyjnie tradycyjnie odpowiedzialne jest miasto.

Do każdej osoby trafi około 26 kilogramów artykułów spożywczych. Z pomocy skorzysta w sumie 2 tys. 350 mieszkańców Bełchatowa pozostających w trudnej sytuacji życiowej.

W bieżącej edycji programu zaplanowanych jest łącznie sześć transportów z artykułami spożywczymi. Trzy pierwsze już przyjechały, kolejne dotrą do końca czerwca.

Akcja charytatywna "Razem dla Krzysia"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE