Bełchatowscy biegacze w świetnej formie! Lekkoatleci z BKL-u zdobywają ogólnopolskie trofea!

2021-01-26 15:48 mj-s
Bełchatowscy biegacze w świetnej formie! Lekkoatleci z BKL-u zdobywają ogólnopolskie trofea!
Autor: UM Bełchatów Bełchatowscy biegacze w świetnej formie! Lekkoatleci z BKL-u zdobywają ogólnopolskie trofea!

Bełchatowscy biegacze w świetnej formie! Zawodnicy BKL-u kolejny raz na ogólnopolskiej arenie udowadniają swoją doskonałą formę i gruntują pozycję czołowych, młodych lekkoatletów. W miniony weekend szturmem zdobyli Toruń, gdzie podczas mityngu nie tylko stawali na podium w swoich konkurencjach, ale także ustanawiali nowe rekordy życiowe. Te wyniki mogą być doskonałym prognostykiem – a z pewnością rozbudzają apetyty - przed Halowymi Mistrzostwami Polski U18 i U20, które zostaną rozegrane za nieco ponad dwa tygodnie.

Jakub Bracki, Mateusz Górny, Filip Chrosta i Oskar Łucki – zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego oraz stypendyści Miasta Bełchatowa są coraz bardziej rozpoznawanymi polskimi sportowcami. Podczas Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletycznych w Toruniu, które odbyły się 23 stycznia w Toruniu, pokazali, że są gotowi sięgać po najwyższe trofea.

– Dobre starty zawsze cieszą. U chłopaków widać świeżość i głód sukcesu. Z treningu na trening i z każdym startem ich forma rośnie, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski – podsumowuje ostatni występ lekkoatletów trener Łukasz Mantyk.

PRZECZYTAJ: Bełchatów: Liga Mistrzów znów w hali Energia! Siatkarze PGE Skry walczą o fazę play-off

Mateusz Górny w finale na 60 m w kategorii U20 pobiegł z czasem 6,79 s ostatecznie zajmując drugie miejsce. Na tym dystansie swoje „życiówki” ustanowili natomiast: w kategorii U20 Filip Chrosta (6,97 s), a w kategorii U18 - Damian Górny (7,37 s), Dawid Danielczyk (7,39) oraz Dawid Tatara (7,40 s). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Filip Chrosta z czasem 22,26 s wywalczył także srebro na dystansie 200 m.

CZYTAJ TAKŻE >>> Kwalifikacja wojskowa 2021 w Bełchatowie. Kiedy się rozpoczyna, kto się musi stawić?

Fantastyczny występ zaliczył również Jakub Bracki, który ze skróconego rozbiegu uzyskał swój halowy rekord życiowy – 14,21 m, co z kolei pozwoliło mu wygrać trójskok. Nie sposób nie wspomnieć także o Oskarze Łuckim, który po rocznej przerwie związanej z kontuzjami, powrócił w prawdziwie mistrzowskim stylu i na dystansie 60 mppł w kategorii U20 z czasem 6,97 s uplasował się na trzecim miejscu podium. Wynik ten to także jego nowy rekord życiowy.

 TO WARTO WIEDZIEĆ: Lodowate wyzwanie w gorącym celu! Morsy ze Szczercowa zachęcają do kąpieli dla WOŚP!

Teraz przed młodymi lekkoatletami z BKL-u kolejny sprawdzian. Między 12. a 14. lutego wystartują w Halowych Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostaną w Toruniu.

Dla WOŚP jedzie rowerem dookoła Polski