Lodowate wyzwanie w gorącym celu! Morsy ze Szczercowa zachęcają do kąpieli dla WOŚP!

2021-01-30 21:41 mj-s
Lodowate wyzwanie w gorącym celu! Morsy ze Szczercowa zachęcają do kąpieli dla WOŚP!
Autor: Morsy Szczerców/ Facebook Lodowate wyzwanie w gorącym celu! Morsy ze Szczercowa zachęcają do kąpieli dla WOŚP!

Gorąco zachęcają do tego, aby wejść do lodowatej wody w szczytnym celu. W najbliższą niedzielę w Szczercowie k. Bełchatowa ochotnicy pomorsują dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji pod hasłem "Idziemy morsować dla WOŚP" może się przyłączyć każdy śmiałek.

Wielkimi krokami zbliża się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja tej szczytnej akcji będzie inna niż dotychczas. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Zabraknie koncertów i wspólnej zabawy, ale na ulicach pojawią się wolontariusze z orkiestrowymi puszkami. Więcej na temat zaplanowanych przedsięwzięć w powiecie przeczytacie w artykule >>> WOŚP 2021 w Bełchatowie: Jak będzie wyglądać 29. finał w najbliższą niedzielę? Co zaplanowano?

WOŚP będą też wspierać morsy ze Szczercowa i okolic. Miłośnicy zimnych kąpieli w najbliższą niedzielę szykują akcję, podczas której będzie można dołożyć swoją cegiełkę do skarbonki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

PRZECZYTAJ: Koronawirus: Sanepid w Bełchatowie apeluje do wiernych. Chodzi o uczestnictwo w mszach!

Niedzielna akcja pod hasłem "Idziemy morsować dla WOŚP" rozpocznie się o godz. 12. Skierowana jest nie tylko do morsów, ale też fanów nordic walking.

- Spotykamy się o godz. 12 i zaczynamy od treningu nordic walking. Odbędzie się krótki instruktaż oraz rozgrzewka, a następnie wspólny spacer z kijkami wzdłuż Widawki - mówi Krzysztof Pająk ze szczercowskiej grupy morsów.

Kulminacyjny moment nastąpi ok godz. 13. To wtedy planowane jest wejście do wody. Z zimnej kąpieli może skorzystać każdy śmiałek. Chętnych na pewno nie zabraknie, dlatego akcja będzie się odbywać z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

POLECAMY: Które FOTORADARY łapią najwięcej kierowców? KLUKI w niechlubnej czołówce! Ilu kierowców „wpadło”?

- Będziemy morsować wspólnie, ale jednak każdy osobno. Kąpielisko jest duże, z równym brzegiem dookoła, dlatego będziemy wchodzić do wody po obwodzie kąpieliska. Po kilka osób, aby nie tworzyć dużych skupisk - dodaje Krzysztof Pająk.

Morsowanie cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Przybywa debiutantów, którzy decydują się wejść do zimnej wody.

- Jeżeli ktoś jest zdrowym człowiekiem może do nas przyjść i zobaczyć jak to wygląda. Poinstruujemy w jaki sposób można wejść do wody, jak się do tego przygotować i jak o siebie zadbać po wyjściu z wody - zapewniają szczercowskie morsy.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Para Prezydencka wspiera Wiktorka Kruszyńskiego! Andrzej i Agata Duda przekazali piękne przedmioty na licytację [FOTO]

Na miejscu będą czekać wolontariusze z orkiestrowymi puszkami. Każdy będzie mógł wesprzeć WOŚP.

Zamrożeni Morsy Czerwnikowo w akcji nad Jeziorem Zacisze