Dom jednorodzinny zniszczony przez wybuch! Poparzony mężczyzna zabrany do szpitala w Radomsku

i

Autor: Andrzej Lange/Super Express Wybuch gazu to przyczyna eksplozji, do jakiej doszło w domu jednorodzinnym w Chorzenicach pod Pajęcznem

Potężna eksplozja

Dom jednorodzinny zniszczony przez wybuch! Poparzony mężczyzna zabrany do szpitala w Radomsku

2023-01-18 11:09

Wybuch gazu to przyczyna eksplozji, do jakiej doszło w domu jednorodzinnym w Chorzenicach pod Pajęcznem. Służby ratownicze dostały informacje w tej sprawie w środę, 18 stycznia, ok. godz. 8.40. Na miejsce wysłano 7 zastępów straży pożarnej, które nadal pracują. W wyniku wybuchu gazu poparzony został mieszkaniec domu, który trafił do szpitala w Radomsku.

Wybuch gazu w domu pod Pajęcznem. Poparzony mężczyzna zabrany do szpitala

Dom jednorodzinny w Chorzenicach pod Pajęcznem został poważnie zniszczony, po tym jak w budynku doszło do wybuchu gazu. To przyczyna zdarzenia, które miało miejsce w środę, 18 stycznia, przed godz. 8.40. Chwilę później o wszystkim zostały powiadomiony służby ratownicze, w tym straż pożarna, której 7 zastępów ruszyło na miejsce eksplozji. W jej czasie w budynku typu: bliźniak przebywał 62-letni mężczyzna, który doznał poparzeń twarzy i rąk. - Był przytomny i w stanie niezagrażającym życiu trafił do szpitala w Radomsku. Służby medyczne zajęły się też jeszcze jedną osobą, która znajdowała się w sąsiednim domu, ale nie stwierdzono u nie obrażeń - mówi asp. mgr inż. Robert Balcerzak, rzecznik KP PSP w Pajęcznie. Jak dodaje, wskutek wybuchu gazu, który prawdopodobnie ulatniał się z butli, zostały naruszone konstrukcja i ściany budynku. Powiadomiony o zdarzeniu inspektor nadzoru budowlanego ma ocenić, czy dom nadaje się jeszcze do zamieszkania. Działania straży pożarnej nadal trwają, a szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia również policja w Pajęcznie.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Niepublikowane nagranie z pożaru w koszalińskim escape roomie