KIEROWCY! Przed nami policyjna akcja. Będą „suszyć”, kiedy i gdzie?

2020-02-26 14:48 mj-s
KIEROWCY! Przed nami policyjna akcja. Będą „suszyć”, kiedy i gdzie?
Autor: KMP Elbląg KIEROWCY! Przed nami policyjna akcja. Będą „suszyć”, kiedy i gdzie?

Na najbliższy czwartek (27 lutego) policja szykuje ogólnopolską akcję „Prędkość”. Mundurowi podkreślają, że ich nadrzędnym celem jest zmniejszenie ryzyka wypadków poprzez egzekwowanie od kierowców ograniczeń prędkości. Tradycyjnie też, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Nie od dziś wiadomo, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

- Funkcjonariusze, w ramach działań, będą prowadzić pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie – informują policjanci i dodają: - Szczególną rolę będą mieć policjanci z Zespołów pn. SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m. in. przekraczanie prędkości. W służbie będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.