Koronawirus. 20 dzieci i 6 dorosłych POD NADZOREM sanepidu w Piotrkowie Trybunalskim!

2020-02-26 14:15 mj-s
Koronawirus. 20 dzieci i 6 dorosłych pod nadzorem sanepidu w Piotrkowie Trybunalskim!
Autor: Bokskapet / pixabay Procedurą nadzoru sanitarnego zostało objętych 20 dzieci i 6 dorosłych, to mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego.

Na razie nikt nie ma objawów zarażenia i wszyscy czują się dobrze, ale 26 osób z Piotrkowa Trybunalskiego zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. Jak poinformowały nas służby Wojewody Łódzkiego, to uczestnicy szkolnej wycieczki, którzy wrócili z północnych regionów Włoch.

Nie ma żadnych powodów do paniki, ale procedury epidemiologiczne zostały wszczęte. Grupa 26 osób z Piotrkowa Trybunalskiego została objęta tzw. nadzorem epidemiologicznym. To uczestnicy szkolnej wycieczki. Nadzorem objętych zostało 20 dzieci ze szkoły podstawowej i 6 osób dorosłych.

- Wszyscy przebywają w domu i zgodnie z zaleceniami monitorują na bieżąco swój stan zdrowia, między innymi mierzą temperaturę. Codziennie do każdego uczestnika wycieczki dzwonią pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim i pytają o samopoczucie – wyjaśnia procedurę Dorota Gajewska, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wojewody Łódzkiego.

Dzieci z piotrkowskiej podstawówki nie uczestniczą w zajęciach. Jak podkreśla Gajewska procedura nadzoru epidemiologicznego został wprowadzona, bo w grupie osób, był jeden uczestnik, który wykazywał nieswoiste objawy chorobowe – wysoką gorączkę i kaszel. Dodatkowym czynnikiem jest fakt, że wycieczka wizytowała w rejonie północnych Włoch.

Zgodnie z procedurami, o których informowaliśmy w artykule: Koronawirus coraz bliżej Polski! Gdzie się zgłosić z objawami w Bełchatowie? osoby, które zauważą u siebie niepokojące objawy są kierowane na oddziały zakaźne w szpitalach. Do tej pory, nie wystąpiła taka potrzeba w przypadku uczestników wycieczki z Piotrkowa Trybunalskiego.

Co warte podkreślenia, nadzoru epidemiologicznego nie należy mylić z kwarantanną. Tej poddawane są osoby, które miały kontakt z pacjentami, u których potwierdzono przypadek koronowirusa. Jak podkreśla Dorota Gajewska - tutaj takiej sytuacji nie było.

Aktualną sytuację związaną z koronawirusem można śledzić w naszej relacji na żywo! PILNE: Nieoficjalnie pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce! Ministerstwo nie potwierdza [RELACJA NA ŻYWO]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.