Koronawiurs w Łódzkiem: W tych powiatach wracają wracają surowsze obostrzenia! Jakie? [LISTA]

2020-08-06 9:55 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Koronawiurs: Wracają obostrzenia! Na mapie „czerwonych” i żółtych powiatów są te z Łódzkiego!
Autor: WOT Koronawiurs: Wracają obostrzenia! Na mapie „czerwonych” i "żółtych" powiatów są te z Łódzkiego!

Łukasz Szumowski, minister zdrowia zapowiedział dziś (6 sierpnia) na konferencji prasowej, że wracają zaostrzone rygory w powiatach, w których w przeciągu ostatnich dwóch tygodni zanotowano dużą ilość nowych zakażeń koronawirusem. Obostrzenia wracają do 19 powiatów w województwach: śląskim, wielkopolskim, podkarpackim i łódzkim. W przypadku Łódzkiego chodzi o dwa powiaty: wieluński i wieruszowski. Ograniczenia mają wejść w życie w najbliższą sobotę, 8 sierpnia.

- Musimy trochę się otrząsnąć. Są obszary, gdzie przyrost zakażeń jest szybki - powiedział w czwartek rano minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Przeanalizowaliśmy dynamikę wzrostów zakażeń jaka jest we wszystkich powiatach w ciągu ostatnich 14 dni. Weryfikowaliśmy ile pojawiło się nowych zachorowań na 10 tys. mieszkańców i jaka jest dynamika zmian. Jak zauważyliśmy, mamy problem w około 20 powiatach.

Dziewięć z nich, gdzie wzrosty liczby przypadków COVID-19 są największe, zakwalifikowano jako "czerwone". Pozostałych dziesięć powiatów oznaczono jako "żółte", a pozostałe - "zielone". W "czerwonej" kategorii jest powiat wieluński, w tej żółtej wieruszowski.

Szef resortu prezentując na konferencji mapę tych powiatów zapowiedział powrót zaostrzonych rygorów sanitarnych. W „czerwonych” powiatach, czyli między innymi w wieluńskim, na pewno wraca obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Wśród nowych restrykcji mają być też te dotyczące gastronomii, wesel i transportu.

- W związku z tym będziemy chcieli wprowadzić w tych powiatach obostrzenia we wszystkich praktycznie zakresach, czyli dotyczące targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek – zapowiedział minister Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia zapewnił, że sytuacja w powiatach będzie poddawana bieżącej analizie, a widoczne trendy mają być podstawą podejmowanych decyzji.

Od początku pandemii, w Polsce wykryto 48 789 zakażeń koronawirusem 1 756 zmarło.

Niebezpieczny Nowy Świat - czy ludzie boją się chodzić ulicami Warszawy? SONDA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.