Koszmarny wypadek w Piotrkowie. Mitsubishi wjechało na czołówkę z BMW

2021-11-29 13:42
Koszmarny wypadek w Piotrkowie. Mitsubishi wjechało na czołówkę z BMW
Autor: Policja /KWP Łódź

Śmiertelny wypadek miał miejsce w Piotrkowie Trybunalskim w miniony weekend (27.11.2021). Na ul. Dmowskiego zderzyły się dwa auta: mitsubishi i bmw. Kierowca pierwszego z nich zmarł w szpitalu. Okoliczności zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratury.

Wypadek na ul. Dmowskiego w Piotrkowie Trybunalskim (27.11) miał miejsce w sobotę kilkanaście minut po północy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mitsubishi, jadąc od strony ulicy Żelaznej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem bmw. Jak podaje st. asp. Izabela Gajewska z Komendy Powiatowej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, 31-letni kierowca mitsubishi wraz z 30-letnim pasażerem zostali przewiezieni do szpitala. Pomimo hospitalizacji, śmierć poniósł kierowca pojazdu.

Potrącił ją na pasach. Potworny wypadek w Tomaszowie Lubelskim

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci ruchu drogowego, technik kryminalistyki oraz prokurator. Wykonano oględziny, zabezpieczono ślady oraz przesłuchano świadków. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Mitsubishi wjechało na czołówkę z BMW
Autor: Policja /KWP Łódź

Policjanci przypominają, aby podczas jazdy zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Śliska nawierzchnia, spowodowana opadami deszczu lub śniegu, w znacznym stopniu wydłuża drogę hamowania. "Przy nadmiernej prędkości, podczas trudnych warunków pogodowych, musimy się liczyć z utratą panowania nad pojazdem, co może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Nie przeceniajmy również swoich umiejętności. Brawura i brak ostrożności może zakończyć się tragicznie" - przestrzega policja.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE