11 listopada w Bełchatowie. Sprawdź plan obchodów [PROGRAM)

2019-11-07 11:11 mj-s
Bełchatów_Świeto Niepodległości
Autor: UM Bełchatów

Msza św. w intencji Ojczyzny, apel poległych, złożenie kwiatów pod posągiem marszałka Józefa Piłsudskiego i przysięga nowych członków Strzelca - to najważniejsze punkty obchodów Święta Niepodległości w Bełchatowie. W tym roku będziemy świętować 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

11-listopadowe uroczystości rozpoczną się punktualnie o godzinie 10.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny. Liturgia zostanie odprawiona w kościele pw. Stanisława Biskupa i Męczennika przy ul. Czyżewskiego

Po nabożeństwie mieszkańcy spotkają się na pl. Wolności, pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego rozpocznie część patriotyczną. Będzie też apel poległych, złożenie kwiatów pod posągiem marszałka i okolicznościowe przemówienia.

Tradycją 11-listopadowych obchodów jest też uroczysta przysięga nowych członków Jednostki Strzeleckiej 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego. W tym roku ślubowanie złoży kilkunastu świeżo upieczonych członków Strzelca. Po uroczystościach na bełchatowian będzie czekać tradycyjna, wojskowa grochówka.

Święto Niepodległości to także wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich jest koncert laureatów Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna”. Zwycięzców usłyszmy 11 listopada w MCK PGE Giganty Mocy. Początek koncertu o godz. 14.

Z kolei Muzeum Regionalne 8 listopada zaprasza na wieczór słowno-muzyczny „Płomień Przyjaźni” autorstwa Leszka Stefaniaka, początek o godz. 18.

Bełchatów_Święto Niepodległości_plakat
Autor: UM Bełchatów