Tragedia w Piotrkowie Trybunalskim

Narzeczeni zginęli w katastrofie samolotu. Kochali siebie, kochali latać

2022-09-04 18:41

Co za niewyobrażalna tragedia! W sobotniej (3.09) katastrofie samolotu w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie) zginęła para narzeczonych, pilot miejscowego aeroklubu Maciej J. (44 l.) i pani Marta (29 l.). Oboje byli zakochani nie tylko w sobie, ale też w chwilach spędzonych pod niebiosami.

Do wypadku doszło tuż po godzinie 14. Wcześniej maszyna Short SC7 Skyvan z 20 skoczkami spadochronowymi na pokładzie i parą narzeczonych za sterami wystartowała w lotniska w Piotrkowie. Spadochroniarze zdążyli wyskoczyć z samolotu, a ten, gdy już podchodził do lądowania z niewiadomych przyczyn spadł na pole w miejscowości Glina.

CZYTAJ TEŻ: Pod Piotrkowem Trybunalskim rozbił się samolot! Są ofiary śmiertelne

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że samolot realizował skoki spadochronowe – opowiada Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Wszyscy spadochroniarze wyskoczyli z samolotu. Do wypadku doszło, gdy maszyna podchodziła już do lądowania na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. W tym wypadku zginęły dwie osoby: 44-letni pilot i 29-letnia kobieta podróżująca z nim w kabinie.

Nikt inny nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Na miejscu wypadku pracowały wszystkie służby ratunkowe. Policjanci wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora i przedstawicieli Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy będą wyjaśniać okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Katastrofa samolotu wojskowego - epizod ćwiczeń RENEGADE/SAREX-21 Powiat Drawski

Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej jest pogrążany w żałobie. „3 września 2022 zginął w katastrofie samolotu nasz przyjaciel, instruktor, pilot Maciej ze swoją narzeczoną Martą. Maciek wracał, po planowym wyrzucie skoczków spadochronowych, na lotnisko. Samolot Skyvan należący do Polskiego Centrum Spadochronowego Sky Force, które działa na naszym lotnisku spadł na pola ok. 5 km od pasa startowego. Przyczyny wypadku bada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Rodzinie tragicznie zmarłych składamy wyrazy głębokiego współczucia. Pogrążeni w smutku...” - czytamy na stronie internetowej aeroklubu.

POLECAMY: Ciągnął pana Romana za autem jak zwierzę! W końcu został zatrzymany [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?

Katastrofy lotnicze w Polsce - przypominamy historie, które wstrząsnęły krajem.

Włącz podcast i poznaj szczegóły!

Listen to "Katastrofa Lisunowa pod Tuszynem cz. 1" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają