Noc Muzeów 2021 w Bełchatowie: Na co mogą liczyć nocni kulturożercy? [PROGRAM]

2021-05-14 9:20 m. jaśkiewicz - stawowczyk
Noc Muzeów 2021 w Bełchatowie: Na co mogą liczyć nocni kulturożercy? [PROGRAM]
Autor: UM Bełchatów Noc Muzeów 2021 w Bełchatowie: Na co mogą liczyć nocni kulturożercy? [PROGRAM]

Noc Muzeów wpisała się w kalendarz kulturalny bełchatowskich imprez już wiele lat temu. Bełchatowianie uwielbiają odwiedzać placówki kultury w nocy, bo to nie tylko inne „okoliczności przyrody”, ale przede wszystkim możliwość zobaczenia zakamarków na co dzień niedostępnych. Jak w tym roku będą wyglądały obchody Nocy Muzeów 2021 w Bełchatowie? Sprawdźcie szczegóły!

Noc Muzeów to wyjątkowy czas, kiedy placówki kulturalne w całej Polsce i Europie udostępniają zwiedzającym swoje ekspozycje całkowicie za darmo (bądź za symboliczną opłatą). To okazja, by w niezwyczajnych, bo wieczornych, okolicznościach odwiedzić muzea, wybrać się na wernisaże bądź wystawy lub wziąć w przygotowanych specjalnie na tę jedną noc w roku internetowych wyzwaniach. Podobnie będzie i w tym roku. Ze względu na różnorodność zaplanowanych na tę noc wydarzeń w każdym mieście, podczas Nocy Muzeum nie będą się nudzić nawet najbardziej wymagający zwiedzający. O to, by atrakcji nie brakowało, zadbały bełchatowskie placówki – Giganty Mocy oraz Muzeum Regionalne.

CZYTAJ: „Zanocuj w lesie” są chętni na biwak? Gdzie Nadleśnictwo Bełchatów pozwala rozbić namiot? [MAPA]

Choć 15 maja Miejskie Centrum Kultury będzie nieczynne, to będzie można zwiedzać ekspozycję w nieco zmienionej formule. W ramach Energetycznej Nocy Muzeów w MCK PGE Gigantach Mocy dla chętnych i odważnych przygotowano specjalny questing z nagrodami. Jak na prawdziwą wyprawę po skarb, śmiałkowie będą podążać w ciemności za tajemniczą postacią, by w gąszczu korytarzy i eksponatów znaleźć ukryte pytania. Na pięciu zwycięzców czekają zestawy upominkowe. Internetowe podchody wystartują o godz. 20:00 na facebookowym fanpage’u MCK PGE Gigantów Mocy >>> KLIKNIJ.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bełchatów: Place zabaw pod lupą urzędników! W piaskowniach specjalny ATESTOWANY PIASEK!

Z kolei w Muzeum Regionalnym Noc Muzeów upłynie pod znakiem ognia, a dokładnie straży pożarnej. Wszystko w związku z otwartą przed kilkoma dniami wystawą czasową „Zapobiegajmy pożarom”. Na kanale YT placówki oraz jej facebookowym profilu >>> TUTAJ obejrzeć będzie można filmy poświęcone straży pożarnej.

By poznać historię bełchatowskiej straży ogniowej, która w tym roku obchodzi 120 lat swojego istnienia, można przyjść do muzeum. Darmowe zwiedzanie zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa sanitarnego (tj. m.in. nakaz zasłaniania ust i nosa, limit odwiedzających, zachowanie 1,5 m dystansu) rozpocznie się o godz. 18:00. Wszyscy, którzy tego wieczora odwiedzą placówkę, mogą spodziewać się także dodatkowych atrakcji związanych z pożarnictwem. Wszelkie informacje o szczegółach pojawią się na stronie muzeum.belchatow.pl. To nie wszystko, co czeka na muzealnych gości. Przez cztery godziny – do 22:00 - będą oni mogli zwiedzać wystawę numizmatyczną poświęconą św. Janowi Pawłowi II, a także ekspozycje stałe, w tym te przedstawiające dzieje miasta i wnętrza dworskie z przełomu XIX i XX wieku.

POLECAMY: Skaldowie z wizytą w Bełchatowie. Kiedy koncert z niezapomnianymi szlagierami?

Chińska Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Lubuskiej
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE