Radomsko. Weszły do sklepu i ukradły towar za kilkaset złotych. Najmłodsza z nich ma 15 lat!

Radomsko. Weszły do sklepu i ukradły towar za kilkaset złotych. Najmłodsza z nich ma 15 lat!
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Counselling

Dwie nastolatki i jedna młoda kobieta trafiły w ręce radomszczańskiej policji po tym, jak w jednej z drogerii ukradły towar za kilkaset złotych. Najmłodsza z nich ma 15 lat. Najstarszej, 25-latce, grozi kara nawet do 5 lat za kratkami. Kobieta trafiła do aresztu. O losie młodszych kompanek zadecyduje sąd rodzinny.

Do zatrzymania doszło trzy dni temu, a sama sprawa sięga 1 kwietnia 2021 r. Tego dnia, w Radomsku, w jednej z popularnych sieci drogerii, doszło do kradzieży. Łupem padły kosmetyki warte ponad 800 złotych. Na podstawie zeznań świadków oraz nagrania z monitoringu policjanci wytypowali młode kobiety, które mogły dokonać tego przestępstwa. - Podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne. Okazało się, że kosmetyki ukradły radomszczanki w wieku 15, 16 i 25 lat. Najstarsza z nich została osadzona w policyjnym areszcie. Policjanci, podczas przeszukania miejsc zamieszkania dziewczyn znaleźli i zabezpieczyli część produktów pochodzących z kradzieży - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

CZYTAJ TEŻ: Wypadek w m. Chabielice: 19-latka nie wyrobiła na zakręcie i uderzyła w drzewo. Wiozła 9-letnią dziewczynkę

11-letnia Martyna liczy w głowie szybciej, niż dorośli na kalkulatorze!

21 kwietnia 2021 roku śledczy przedstawili zarzut kradzieży 25-latce. Podczas rozmowy z policjantami przyznała się do zarzucanego jej czynu. Nie potrafiła jednak logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia. Akta postępowania dotyczące nieletnich zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE