Strajk Kobiet. Bełchatowianki znów wyjdą na ulicę! "Weźcie ze sobą coś do robienia hałasu" [28.10.2020]

Strajk kobiet: „Chciałabym dokonać aborcji rządu”. Bełchatowianki OSTRO na ulicach miasta!
Autor: Rafał Różycki Strajk kobiet przeszedł także ulicami Bełchatowa. Manifestujący z transparentami i megafonami przeszli przez miasto znacząco pokazując swoją obecność.

Przez polskie miasta i miasteczka przetaczają się kolejne manifestacje w ramach Strajku Kobiet. Kolejną odsłonę ulicznego protestu zaplanowano także w Bełchatowie. W środę 28 października bełchatowianki spotkają się o godzinie 17.00 na pl. Narutowicza.

W środę (28.10.2020) Strajk Kobiet w całej Polsce trwa od wczesnych godzin porannych. Protestujące decydowały się m.in. na porzucenie miejsca pracy, a studentki zrezygnowały z uczestnictwa w zajęciach. I w Bełchatowie kobiety jak to same określiły „nie składają parasolek” i wychodzą na ulice miasta, by zamanifestować swoje niezadowolenie w związku z orzeczeniem Trybunały Konstytucyjnego.

- Nie poddajemy się, po raz kolejny maszerujemy w imieniu naszych praw! Zapraszamy już w najbliższą środę - 28 października na Plac Narutowicza - zachęcają.

- Weźcie ze sobą coś do robienia hałasu, tamburyna, pokrywki – dodają kobiety.

CZYTAJ: Strajk kobiet: „Chciałabym dokonać aborcji rządu”. Bełchatowianki OSTRO na ulicach miasta! [AUDIO, FOTO]

Super Raport 28.10 (Goście: Jan Maria Jackowski - Senator, PiS; Szymon Hołownia - Polska 2050 oraz prof. Ewa Łętowska - sędzia TK w stanie spoczynku)

Organizatorki zapowiedziały, że trasa ich przemarszu będzie identyczna, jak ta w poniedziałek, 24 października. Tak więc kobiety przejdą ulicą Kościuszki, Pileckiego, do ronda Andersa, na którym zawrócą. Potem manifestujący przemaszerują ponownie Pileckiego do ulicy 1 Maja, potem Kwiatową i powrócą na pl. Narutowicza.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE