Dramat w Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej. Jest areszt dla wychowawcy

i

Autor: RR

Dyrektor szkoły pod Bełchatowem aresztowany! Miał molestować dzieci

2023-02-01 15:31

Koszmar w Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej niedaleko Bełchatowa. Jeden z wychowawców miał tam molestować podopiecznych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Jak się okazuje, zatrzymany mężczyzna jest też dyrektorem jednej ze szkół podstawowych na terenie gminy Rusiec.

Śledczy sprawdzają, czy w Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej koło Bełchatowa dochodziło do molestowania podopiecznych. Jeden z wychowawców, podejrzany o molestowanie dzieci, trafił na trzy miesiące do aresztu. 

Prokuratura, kierując się delikatnym charakterem sprawy, a przede wszystkim dla dobra pokrzywdzonych małoletnich, nie chce zdradzać szczegółów tej sprawy. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że sprawa molestowania może dotyczyć 10- i 11-letnich dzieci.

Dzieci z Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej koło Bełchatowa zostały objęte opieką psychologiczną - taką decyzję podjął dyrektor placówki po tym, jak policja zatrzymała jednego z wychowawców domu dziecka.

Zatrzymany mężczyzna nie tylko był wychowawcą w domu dziecka, ale jest też zatrudniony na stanowisku dyrektora jednej z podstawówek na terenie gminy Bełchatów. Na czas wyjaśnienia sprawy został zawieszony.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Posłuchaj wypowiedzi dyrektora domu dziecka, wójta gminy Rusiec i mieszkańców

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy! Pisz do nas na: [email protected]

Gang narkotykowy z Mazowsza rozbity. W gigantycznej akcji CBŚP zatrzymano 18 osób

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki