Jak tak można?!

27-latek przywiązał psa do drzewa i zostawił w lesie! Policjanci nie miała dla niego skrupułów

2023-09-05 12:24

Wracamy do sprawy, która wstrząsnęła mieszkańcami Bydgoszczy. Przypomnijmy - jeden z leśniczych znalazł w lesie psa przywiązanego do drzewa. Początkowo mundurowi nie wiedzieli, kim jest właściciel, jednak teraz udało się to ustalić. 27-letni właściciel czworonoga usłyszał już zarzuty i teraz za swój czyn odpowie z ustawy o ochronie zwierząt.

W minioną środę (30 września) kryminalni z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu zobaczyli na portalu społecznościowym informację umieszczoną przez Nadleśnictwo Żołędowo o porzuconym psie przywiązanym do drzewa. Widząc post opatrzony zdjęciami od razu podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie wyrodnego opiekuna psa.

- Trop doprowadził ich do 27-letniego mieszkańca Bydgoszczy. Policjanci ustalili również miejsce pracy mężczyzny, tam od razu skierowali swoje kroki i w miniony piątek (1 września) go zatrzymali - wyjaśnia policja z Bydgoszczy.

Bydgoszczanin jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut dotyczący znęcania się nad psem poprzez porzucenie go przywiązanego do drzewa w lesie bez dostępu do wody oraz pokarmu. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze zaproponowanej przez prokuratora.

27-latek ma 3-letni zakaz posiadania zwierząt, będzie musiał odpracować kilkadziesiąt godzin prac społecznych, a także utraci psa.