Afera o prace na ul. Ogińskiego w Bydgoszczy. Z trzech pasów zrobią... dwa

i

Autor: ZDMiKP Bydgoszcz Afera o prace na ul. Ogińskiego w Bydgoszczy. Z trzech pasów zrobią... dwa

Kierowcy nie przebierają w słowach

Afera o prace na ul. Ogińskiego w Bydgoszczy. Z trzech pasów zrobią... dwa

2022-10-13 14:43

Bydgoscy kierowcy są wściekli i załamują ręce. ZDMiKP poinformowało na Facebooku o rozpoczęciu prac przy zawężeniu ulicy Ogińskiego, na wysokości wieżowca po dawnym akademiku UKW. Do tej pory wzdłuż jezdni funkcjonowały trzy pasy ruchu, a teraz będą... dwa - czytamy na stronie internetowej Radia Eska Bydgoszcz. Pod postem pojawiła się masa komentarzy. Jak nietrudno się domyślić, większość z nich nie pochwala tego pomysłu.

Afera o prace na ul. Ogińskiego w Bydgoszczy. Z trzech pasów zrobili... dwa

Wzdłuż jedni przy ul. Ogińskiego w Bydgoszczy funkcjonują trzy pasy ruchu. Dla kierowców jest to ułatwienie, a dla pieszych – codzienna bolączka. Jak przekazuje Dawid Piątkowski z Radia Eska Bydgoszcz, teraz ma się to zmienić. Wszystko dla bezpieczeństwa pieszych. Rozpoczęły się prace przy zwężeniu ulicy.

- Rozpoczęliśmy prace przy zawężeniu ulicy Ogińskiego. W tym miejscu będziemy mieli nie 3 a 2 pasy ruchu. Projekt wytypowany przez Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Będzie bezpieczniej przed pobliskim przejściem dla pieszych.Pod postem drogowców masowo zaczęły powiadać się komentarze - informuje ZDMiKP.

Drogowcy zwężają jezdnię na Ogińskiego. Co na to bydgoszczanie?

Dziennikarz Radia Eska prześledził, co o zmianach myślą mieszkańcy. - Bardzo dobra zmiana – komentuje jeden z internautów. - Bardzo dobrze! To jest potrzebne dla poprawy bezpieczeństwa pieszych na przejściu przy Bibliotece UKW. Bezpieczeństwo jest ważniejsze niż kilka sekund jazdy – dodaje drugi.

Jednak większość bydgoszczan, którzy postanowili skomentować sprawę, nie jest zachwycona tym rozwiązaniem.

- W tym mieście już mnie nic nie zdziwi.

- Ktoś w tym mieście naprawdę ma problemy pod kopułą, jak można zwężać taki odcinek drogi? Zamiast robić wszystko, aby ruch w mieście był płynny, robicie wszystko, aby go spowolnić.

Sonda
Jak oceniasz inwestycje w Bydgoszczy?
Zawracał na trasie S5 pod Bydgoszczy i słono za to zapłacił
Nasi Partnerzy polecają