Akcja kryminalnych z Bydgoszczy na Błoniu. Garaż krył wiele tajemnic [ZDJĘCIA]

2020-05-12 8:02 KM

Blisko 2,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli kryminalni z komendy wojewódzkiej i miejskiej w Bydgoszczy. Do sprawy został zatrzymany 33-letni mężczyzna, który odpowie z kodeksu karnego skarbowego. - Uszczuplenie dochodów Skarbu Państwa policjanci oszacowali na blisko 50 tysięcy złotych - przekazuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Z ich wiedzy wynikało, że na terenie bydgoskiego Błonia mogą być przechowywane papierosy bez polskich znaków akcyzy. Policjanci wytypowali podejrzewanego oraz miejsce ukrywania nielegalnego towaru. W minionym tygodniu wspólnie z kryminalnymi z komendy miejskiej przystąpili do realizacji. Funkcjonariusze weszli na teren typowanej posesji i jak się okazało - przeczucie ich nie myliło.

- W trakcie przeszukania, w garażu, ujawnili pięć kartonów z zagranicznymi papierosami. Łącznie zabezpieczyli 2489 paczek papierosów. Do sprawy został zatrzymany przybyły na miejsce 33-latek. Kryminalni przeszukali też jego mieszkanie znajdujące się w innej części osiedla. Tam zabezpieczyli kilka kolejnych nielegalnych paczek papierosów. Mężczyzna został przewieziony do bydgoskiej komendy - informuje nas komisarz Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 50 tysięcy złotych.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Bolesny finał przejażdżki na rowerze. Nastolatka miała dwa promile

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.