Amnestia dla czytelników! Zapominalscy odetchną z ulgą [AUDIO]

2016-05-17 9:57
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy będzie czekać na zapominalskich
Autor: LubosHouska/PD/pixabay.com Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy będzie czekać na zapominalskich

Wyjątkowa okazja, by bez kary oddać przetrzymane książki bo biblioteki. W Bydgoszczy będzie amnestia. 

W piątek 20 maja i dzień później Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy będzie czekać na zapominalskich.

- Każdy czytelnik, który zgłosi się do nas z przetrzymanymi książkami, w tym dniu bez pytania przyjmiemy od niego książki i anulujemy mu wszystkie opłaty. Jest jeden warunek – ta osoba musi stawić się osobiście. Nie trzeba się jednak wstydzić, nie będziemy o nic pytać - zachęca Anna Kansy z biblioteki.

Z Anną Kansy rozmawiał Dawid Olszewski, reporter Radia ESKA:

Również tym czytelnikom, którzy oddali już wcześniej książki lub inne materiały biblioteczne, a nie uiścili regulaminowych opłat za ich przetrzymanie, opłata ta zostanie anulowana, po osobistym stawieniu się w bibliotece.

Warto skorzystać z tej szansy

Nie wiadomo, kiedy będzie kolejna – twierdzą organizatorzy akcji.

Biblioteka pierwszą taką amnestię przeprowadziła w 2011 roku. Pojawiły się wtedy tłumy chętnych, a wśród nich kobieta, która za przetrzymane przez 10 lat książki zapłaciłaby ponad 1 tys. zł. Warto przypomnieć, że tydzień przetrzymania książki to koszt 1 zł.

Wypożyczalnia Główna, Fabula oraz Wypożyczalnia Multimedia 39 w piątek czynne będą w godz. 8-19, a w sobotę w godzinach 9-22. Informacje dotyczące godzin otwarcia filii osiedlowych dostępne są na stronie biblioteki. 

Czytaj także: Ściągnij legalnie książkę na smartfona. Ale najpierw załóż kartę [AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE