Awaria ciepłownicza w Bydgoszczy. Ogrzewanie w mieszkaniach dopiero za kilka godzin

2020-01-17 13:14 EIB
Odnawiamy kaloryfer
Autor: ARCHIWUM

Pracownicy Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy informują, że awaria została już usunięta. Jednak ciepłych grzejników możemy spodziewać się dopiero za kilka godzin.

O awarii poinformowało Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Usuwana jest awaria sieci ciepłowniczej. Dostawa energii cieplnej została wstrzymana na osiedlach Bartodzieje, Bydgoszcz Wschód, Skrzetusko i części osiedla Leśnego. Jak udało nam się ustalić w Bydgoskim Centrum Zarządzania Kryzysowego, to nie jest pęknięta rura, ale nieszczelność instalacji. Awarię usuwa KPEC.

Prace ruszyły w czwartek (16.01.2020) o godz. 16.00.

- Pracownicy Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy zapewniają, że awaria zostanie usunięta mniej więcej do godziny 9 rano - mówi nam po godzinie 7 rano dyżurny z Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Właśnie wtedy do kaloryferów i kranów poleci ciepła woda.

Jak dowiedzieliśmy się   KPEC-u bydgoszczanie muszą uzbroić się w cierpliwość. Awaria sieci ciepłowniczej została już usunięta, ale kaloryfery będą grzać dopiero za kilka godzin.

Z informacji przekazanych przez Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy, w tej chwili napełniane są zbiorniki i sprawdzana jest szczelność instalacji. Kaloryfery mogą być ciepłe dopiero za około 2, 3 godziny i to nie na wszystkich osiedlach jednocześnie. 

ZOBACZ: Brak ogrzewania i ciepłej wody w Bydgoszczy. Grzejniki nadal zimne! Kiedy usuną awarię?