Budowa wiaduktu na ul. Armii Krajowej w Bydgoszczy. Czy prace przebiegają zgodnie z planem? [ZDJĘCIA]

2019-11-26 10:56

Parę dni temu zakończono jeden z najważniejszych etapów prac na wiadukcie - cała konstrukcja została nasunięta na nowe przyczółki. - Wkrótce wybudujemy nowe jezdnie, ciągi pieszo-rowerowe i wyposażymy wiadukt w niezbędne elementy podnoszące bezpieczeństwo - informuje ZDMiKP w Bydgoszczy.

W ubiegłym miesiącu stalowe elementy tworzące wiadukt zostały scalone na placu budowy. Następnie, z użyciem specjalistycznych siłowników, potężna łukowa konstrukcja o wadze ok. 365 ton została nasunięta na nowe przyczółki.

Równolegle wykonywane są prace typowo drogowe: korekta przebiegu łącznic ulicy Modrzewiowej, przebudowa przejścia dla pieszych wraz z budową przejazdów rowerowych na całej długości od targowiska przy ul. Czerkaskiej do cmentarza. - Wspólnie z wykonawcą zależy nam na uzyskaniu jak najwcześniej przejezdności obiektu, by ułatwić poruszanie się ważną arterią. Prace wykończeniowe prowadzone będą również wczesną wiosną - informuje bydgoski zarząd dróg.

Rozbiórka starego wiaduktu i budowa nowego obiektu o długości blisko 94 metrów kosztuje ponad 20 mln zł. Stalowe elementy będą objęte długą, 15-letnią gwarancją na korozję. W kolejnych latach planowana jest również przebudowa obiektu po stronie zachodniej.