Bydgoska policja ścigała sprawczynię kolizji! 42-latka była kompletnie pijana

i

Autor: KWP w Bydgoszczy Bydgoska policja ścigała sprawczynię kolizji! 42-latka była kompletnie pijana

Jest nagranie!

Bydgoska policja ścigała sprawczynię kolizji! 42-latka była kompletnie pijana

2022-11-24 14:04

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 42-letniej bydgoszczance, która mając niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie spowodowała kolizję. Na tym jednak nie koniec. Kobieta uciekała przed powiadomionym o zdarzeniu patrolem popełniając przy tym kolejne wykroczenia.

Policyjny pościg za sprawczynią kolizji! Kobieta była kompletnie pijana

Bydgoska policja ścigała kompletnie pijana sprawczynię kolizji! Jest nagranie

W miniony poniedziałek (21 listopada) tuż po godzinie 19:00 policjanci z bydgoskiej „drogówki” kończyli kontrolę pojazdu na ulicy Kamiennej w Bydgoszczy, gdy usłyszeli huk.

- Okazało się, że kilkaset metrów dalej (przy skrzyżowaniu ulicy Kamiennej z Pułaskiego) doszło do kolizji podczas wymijania się aut i jeden z jej uczestników odjechał z miejsca zdarzenia. Było podejrzenie, że jest nietrzeźwy. Patrol rozpoczął pościg za kierowcą osobowego citroena, który oddalił się w kierunku ulicy Wyszyńskiego - wyjaśnia kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Chwilę później funkcjonariusze zauważyli wspomniane auto jadące z uszkodzeniami pokolizyjnymi. Za kierownicą siedziała kobieta. Włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi dawali jej znaki do zatrzymania. Ta jednak nie reagowała na nie i kontynuowała niebezpieczną jazdę.

Zobacz także: Szaleńcza ucieczka ulicami Torunia! 41-latka goniło kilka radiowozów. Mieszkańcy w szoku!

Po wjechaniu w ulicę Wyszyńskiego kierująca citroenem chciała zjechać w ulicę Chodkiewicza.  Uniemożliwili ten manewr policjanci, którzy skutecznie zwęzili jej tor jazdy, zmuszając tym samym do zatrzymania pojazdu.

42-letnia uciekinierka była kompletnie pijana

Podczas zatrzymania funkcjonariusze od razu wyczuli od niej silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło, że bydgoszczanka kierowała samochodem mając niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie.

42-latka straciła prawo jazdy, a ponadto odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo dawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, spowodowanie kolizji drogowej oraz za kilka wykroczeń drogowych. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Jak w skali od 1 do 5 oceniasz pracę bydgoskiej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE