Jarmark Świąteczny 2022 w Bydgoszczy. Młyn powraca na Plac Teatralny! [ZDJĘCIA]

i

Autor: Robert Sawicki/UM w Bydgoszczy

Będzie się działo!

Bydgoski Jarmark Świąteczny 2022 coraz bliżej. Oto lista wystawców!

2022-11-15 11:17

Bydgoski Jarmark Świąteczny co roku przyciąga tłumy. Nic dziwnego, że przygotowania do tego wyjątkowego okresu trwają od kilku dobrych miesięcy. Wybrano 28 wystawców, którzy w tym roku wypełnią po brzegi świąteczne domki na ul. Mostowej i Starym Rynku. Nie zabraknie pysznego jedzenia i lokalnego rękodzieła.

Bydgoski Jarmark Świąteczny 2022. Kiedy wielkie otwarcie?

Bydgoski Jarmark Świąteczny odbędzie się w dniach 19 listopada - 22 grudnia. Będzie czynny codziennie, wzorem ubiegłego roku stoiska znajdziemy w dwóch lokalizacjach. Nie zabraknie zimowego miasteczka z atrakcjami. Serce Jarmarku na Moście Staromiejskim wypełni się aromatami i zapachami, które jednoznacznie kojarzą nam się ze świętami. W 14 udekorowanych domkach znajdziemy pyszne jedzenie i napoje. Zmarzniętych rozgrzeją gorące czekolady, grzane piwo, aromatyczny grzaniec.

Zobacz zdjęcia z zeszłorocznego Bydgoskiego Jarmark Świątecznego!

Bydgoski Jarmark Świąteczny 2022. Kto na liście wystawców?

Wystawcy przyjadą do nas z całej Polski. Znajdziemy tam oscypki z Zakopanego, domowe konfitury, soki i syropy. Nie zabraknie stoisk z tradycyjnymi wędlinami, dziczyzną, pierogami z gęsiną oraz kapustą i grzybami. Ci, którzy nie wyobrażają sobie życia bez słodyczy, zasmakują w miodach pitnych, naleśnikach i gofrach. W jednym ze stoisk wariacja na temat jabłek, znajdziemy grzańca jabłkowego, jabłka na patyku w czekoladzie lub lukrze, powidła jabłkowe, strudel z jabłkami. Będą też regionalne piwa oraz tradycyjne polskie dania na ciepło: bigos, golonki oraz barszcz. Jednym słowem - będzie pysznie.

Na Rynku stanie 14 domków. Oferta będzie bogata i urozmaicona – ręcznie robione czapki, szaliki, odzież, artystyczna biżuteria z naturalnych kamieni. Będzie też coś dla ciała i duszy – wegańskie kosmetyki, zestawy prezentowe, mydła, świece, kosmetyki na bazie naturalnych olei i maseł, sole do kąpieli. W ofercie także stoiska z dekoracjami – ozdoby z piernika, ręcznie szyte skrzaty, stroiki, przytulanki, zimowe ubranka dla psów, lalki i wiele innych. Każdy kto stawia na praktyczne prezenty będzie mógł wybrać rzemieślnicze słodycze, kawę, miody z własnej pasieki, czy ryby w słoikach.

Miasto rozpoczęło przygotowania do organizacji jarmarku już w lipcu br. Na ogłoszenie odpowiedziało 62 wystawców. Wybrano 28. Lista wybranych wystawców znajduje się TUTAJ.

Sonda
Lubisz jarmarki świąteczne?
Bydgoski Jarmark Świąteczny wciąż zachwyca! Zobacz, jak tu pięknie