Bydgoszcz ma nowy wspaniały obiekt. Skorzystają niepełnosprawni sportowcy

i

Autor: Urząd Miasta Bydgoszczy / bydgoszcz.pl Bydgoszcz ma nowy wspaniały obiekt. Skorzystają niepełnosprawni sportowcy

Bydgoszcz ma nowy wspaniały obiekt. Skorzystają niepełnosprawni sportowcy

2020-11-18 11:43

Bydgoszcz: Kompleks Sportowy Zawisza wzbogacił się o nowy obiekt. To nowoczesna sala podnoszenia ciężarów przeznaczona dla sportowców niepełnosprawnych. - Uroczyste otwarcie odbyło się, w sobotę 14 listopada, podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych - informuje Urząd Miasta Bydgoszczy na głównej stronie naszego miasta.

Bydgoszcz ma nowy wspaniały obiekt. Skorzystają niepełnosprawni sportowcy

Na co dzień z obiektu korzystać będą niepełnosprawni zawodnicy uprawiający różne dyscypliny w ramach Stowarzyszenia START – w sumie około 120 osób. Obiekty bydgoskiego Zawiszy od lat są przyjazne sportowcom niepełnosprawnym. Tutaj do najważniejszych zawodów przygotowują się polscy paralekkoatleci. Jednym z elementów rozwoju kompleksu sportowego przy ul. Gdańskiej było wybudowanie sali podnoszenia ciężarów. Nowy obiekt powstał w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej już siłowni, z której na co dzień korzystają sztangiści CWZS Zawisza.

Czytaj też: Komunikacja miejska w Bydgoszczy: Szykują się duże zmiany w połączeniach [ZDMiKP ROZKŁAD JAZDY]

- Uroczyste otwarcie nowej siłowni odbyło się w miniony weekend podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych. W wydarzeniu wziął udział również prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Po otwarciu rozpoczęła się dwudniowa rywalizacja z udziałem sztangistów z całej Polski - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Wybudowanie siłowni kosztowało niemal 1,8 mln zł. Środki pochodziły z budżetu miasta oraz z funduszu PFRON. Prace prowadzone były od sierpnia 2019 r. do października 2020 r. W miejscu nieużytkowanego wcześniej patio powstała siłownia dla osób niepełnosprawnych o powierzchni 470 m kw. W ramach prac wykonano podłogę (dostosowaną m.in. do sztangistów poruszających się na wózkach), dach z odwodnieniem i zbiornikami na wodę deszczową, instalację grzewczą i wentylację. Zadanie oprócz stworzenia nowej siłowni, objęło także budowę windy dla niepełnosprawnych w Hotelu Zawisza.

Protest przewoźników autokarowych w Bydgoszczy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki