Bydgoszcz: Okradali nagrobki z liter i kwiatów! Takich konsekwencji się nie spodziewali

i

Autor: pixabay.com

Złodzieje w rękach policji

Bydgoszcz: Okradali nagrobki z liter i kwiatów! Takich konsekwencji się nie spodziewali

2022-10-14 9:07

Krzyże i litery nagrobne, a także kwiaty kradło dwoje sprawców zatrzymanych przez kryminalnych z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. - Oboje usłyszeli po cztery zarzuty dotyczące ograbienia grobów na cmentarzach przy ul. Zaświat, Artyleryjskiej, Wyszyńskiego i Ludwikowo - wyjaśnia nam rzecznik policji. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Bydgoszcz: Okradali nagrobki z liter i kwiatów! Takich konsekwencji się nie spodziewali

Na kwotę ponad 4 tys. zł opiewają łączne straty wyrządzone przez sprawców, którzy ograbili nagrobki na cmentarzach znajdujących się przy ul. Zaświat, Artyleryjskiej, Wyszyńskiego i Ludwikowo w Bydgoszczy. Na ich trop wpadli kryminalni ze śródmiejskiego komisariatu. Pojechali do ich miejsca zamieszkania i tam ich zatrzymali.

- W „zainteresowaniu” 42-latka i jego 37-letniej wspólniczki były przede wszystkim krzyże oraz litery nagrobne, szczególnie te wykonane z mosiądzu, a także kwiaty. Oczywiście motywem przewodnim ich działania była chęć sprzedaży tych elementów w punktach skupu złomu i w ten sposób zarobienia pieniędzy - wyjaśnia kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Oboje usłyszeli po cztery zarzuty dotyczące ograbienia grobów. Tego typu czyn zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Z wyższym jej wymiarem musi liczyć się 42-latek, ponieważ odbywał on już karę pozbawienia wolności za przestępstwa o podobnym charakterze.

Sonda
Jak w skali od 1 do 5 oceniasz pracę bydgoskiej policji?
Mieli zlecić zabójstwo policjanta. Początek procesu
Nasi Partnerzy polecają