Bydgoszcz: Wielkie imprezy znów na Polonii! Organizatorzy widzą ogromny potencjał

2021-02-23 11:30 Konrad Marzec
Bydgoszcz: Wielkie imprezy znów na Polonii! Przyjadą najlepsi z najlepszych
Autor: Toruń Projekt Miasto Bydgoszcz: Wielkie imprezy znów na Polonii! Przyjadą najlepsi z najlepszych

27 sierpnia na Stadionie Polonii odbędzie się finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. A już 12 czerwca w Bydgoszczy odbędzie się 1. runda tegorocznego cyklu Speedway Euro Championship. Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, kibice zasiądą na nowej trybunie B, trwa także projektowanie kolejnych miejsc dla kibiców na pierwszym łuku.

Bydgoszcz: Wielkie imprezy znów na Polonii! Przyjadą najlepsi z najlepszych

Żużlowy sezon 2020 pokazał, że obiekt Polonii Bydgoszcz sprzyja znakomitym widowiskom. Fenomenalne pod względem walki na torze derby Pomorza, jeden z najlepszych turniejów indywidualnych - finał Tauron SEC i nawet mecz towarzyski Polska - Rosja. Każdy z tych eventów obfitował w znakomite pojedynki topowych żużlowców świata. Nie inaczej będzie również w roku 2021. Firma One Sport jest świadoma potencjału bydgoskiego owalu i stąd jej decyzje.

Polonia otrzymała szansę zorganizowania kolejnych międzynarodowych imprez rangi mistrzowskiej. Niewątpliwy wpływ na organizację zawodów w Bydgoszczy, ma także ciągły rozwój tego obiektu. - W zeszłym roku oddaliśmy do użytku nowoczesną trybunę, spełniającą wymagania ekstraligi żużlowej. Jest też przybliżona do toru, co pozwala kibicom lepiej obserwować zmagania żużlowców. Dla zawodników został wybudowany nowy park maszyn, obejmujący boksy i garaże. Na trybunie B może zasiąść 2,5 tys. kibiców. Koszt tej inwestycji pochłonął 23 mln zł - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Pod koniec 2020 roku rozpoczęły się kolejne prace, tym razem związane z projektowaniem nowej trybuny na pierwszym łuku. Gotowa dokumentacja będzie podstawą do rozpoczęcia inwestycji w przyszłych latach.

Dwie wielkie imprezy w Bydgoszczy. Emocje gwarantowane

27 sierpnia na Stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy odbędzie się finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Trofeum bronić będzie najbardziej utytułowana reprezentacja w tych rozgrywkach – Polska. To będzie piąty finał zmagań o tytuł najlepszej młodzieżowej reprezentacji żużlowej na świecie, który zostanie rozegrany w Polsce. Jak dotąd, turnieje finałowe odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim, Gnieźnie oraz dwukrotnie w Rybniku. W każdym z nich zwyciężali „biało-czerwoni”.

Przed wakacjami czekają nas emocje związane z  1. rundą Mistrzostw Europy SEC. Bydgoszcz, Güstrow, Rybnik (czwarty z gospodarzy nie został jeszcze ogłoszony) będą gospodarzami tegorocznego cyklu Speedway Euro Championship. Cztery rundy zmagań zostaną rozegrane w ciągu 28 dni. Pięciu zawodników jest już pewnych udziału w zawodach. Są to Robert Lambert, Leon Madsen, Grigorij Laguta, Mikkel Michelsen oraz Bartosz Smektała. O pozostałe miejsca zawodnicy walczyć będą podczas rund kwalifikacyjnych.

Zmagania rozpoczną się 12 czerwca w Bydgoszczy. Następnie, zawodnicy walczyć będą o punkty 26 czerwca (Güstrow) oraz 3 lipca (lokalizacja zostanie podana niebawem). Finał zmagań zostanie rozegrany 10 lipca w Rybniku.

W Bydgoszczy znów prószy śnieg. Są trudne warunki na drogach