Bydgoszczanie żegnają dyrektora WiMBP. Wzruszający gest pracowników placówki

i

Autor: WiMBP w Bydgoszczy Bydgoszczanie żegnają dyrektora WiMBP. Wzruszający gest pracowników placówki

Krzysztof Gonia miał 50 lat

Bydgoszczanie żegnają dyrektora WiMBP. Wzruszający gest pracowników placówki

2023-01-09 7:48

Informacja o śmierci Krzysztofa Goni mocno zasmuciła bydgoszczan. Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy zmarł naglę w Wigilię w wieku 50 lat. Pracownicy biblioteki wciąż nie mogą pogodzić się z odejściem swojego szefa. Aby uczcić pamięć o nim wystawili księgę kondolencyjną, do której może się wpisać każdy.

Informacja o śmierci Krzysztofa Goni poruszyła wiele środowisk WiMBP pożegnała swojego dyrektora we wzruszającym wpisie w mediach społecznościowych. - Z ogromnym smutkiem i głębokim żalem, zawiadamiamy, że 24 grudnia 2022 r. odszedł Krzysztof Gonia, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy, wspaniały człowiek i przyjaciel. Z rodziną oraz bliskimi zmarłego łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia - przekazano za pośrednictwem Facebooka.

Dodatkowo pracownicy biblioteki wystawili księgę kondolencyjną. - Księga kondolencyjna śp. Krzysztofa Goni będzie dostępna w holu Biblioteki Głównej do końca stycznia 2023 r. - czytamy w komunikacie.

Zobacz: Nie żyje dyrektor WiMBP w Bydgoszczy. Krzysztof Gonia zmarł w Wigilię w wieku 50 lat

Gonia był dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy od początku 2021 roku, jednak z samą biblioteką był związany ponad 25 lat. Przed objęciem stanowiska dyrektora pełnił m.in. funkcję zastępcy dyrektora ds. administracyjno-inwestycyjnych i kierownika działu administracji.

- (...) A jeszcze cztery dni temu składaliśmy sobie bożonarodzeniowe życzenia. I nie mówiliśmy nic o tym, że jedna książka się zamknie, niedoczytana do końca. Odszedł bardzo dobry człowiek i dyrektor. Trudno będzie zapomnieć, że są puste miejsca przy stole. Wbrew tzw. ironii losu. Współczuję rodzinie - napisał Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego w mediach społecznościowych.

Sonda
Straciłaś/eś kogoś bliskiego?
Pieniądze to nie wszystko Marlena Maląg
Nasi Partnerzy polecają