Nie żyje dyrektor WiMBP w Bydgoszczy. Krzysztof Gonia zmarł w Wigilię

i

Autor: WiMBP w Bydgoszczy, pixabay.com Nie żyje dyrektor WiMBP w Bydgoszczy. Krzysztof Gonia zmarł w Wigilię

Ogromny smutek

Nie żyje dyrektor WiMBP w Bydgoszczy. Krzysztof Gonia zmarł w Wigilię w wieku 50 lat

2022-12-27 9:07

Dotarły do nas bardzo przykre doniesienia. W wieku 50 lat odszedł Krzysztof Gonia, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Mężczyzna zmarł w Wigilię...

Nie żyje dyrektor WiMBP w Bydgoszczy. Krzysztof Gonia zmarł w Wigilię

- Z ogromnym smutkiem i głębokim żalem, zawiadamiamy, że 24 grudnia 2022 r. odszedł Krzysztof Gonia, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy, wspaniały człowiek i przyjaciel. Z rodziną oraz bliskimi zmarłego łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia - czytamy na stronie biblioteki.

Gonia był dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy od początku 2021 roku, jednak z samą biblioteką był związany ponad 25 lat. Przed objęciem stanowiska dyrektora pełnił m.in. funkcję zastępcy dyrektora ds. administracyjno-inwestycyjnych i kierownika działu administracji.

Czytaj także: Zmarł kapelan kujawsko-pomorskich strażaków, ks. Zenon Rutkowski

Od 2017 roku kierował zespołem projektowym koncepcji rozwojowej biblioteki głównej „Droga do nowoczesności”. Zainicjował powstanie zespołów projektowych, podejmował współpracę ze stowarzyszeniami, fundacjami oraz instytucjami kultury. Do jego zadań należało także nadzorowanie i koordynowanie prac nad projektami inwestycyjnymi ze środków unijnych.

Sonda
Straciłeś/aś w tym roku kogoś bliskiego?
Tragedia na oblodzonym chodniku. Nie żyje 38-latek. Dzień po chodnik został posypany grubą warstwą piachu
Nasi Partnerzy polecają