Zmarł kapelan kujawsko-pomorskich strażaków, ks. Zenon Rutkowski. Duchowny odszedł w Wigilię

i

Autor: Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu, pixabay.com

Bardzo przykre informacje

Zmarł kapelan kujawsko-pomorskich strażaków, ks. Zenon Rutkowski. Duchowny odszedł w Wigilię

2022-12-25 7:28

Dotarły do nas bardzo przykre informacje. W Wigilię zmarł ks. Zenon Rutkowski, długoletni proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu i kapelan kujawsko-pomorskich strażaków. Dzień wcześniej skończył 76 lat.

Zmarł kapelan kujawsko-pomorskich strażaków, ks. Zenon Rutkowski. Duchowny odszedł w Wigilię

Ks. Zenon Rutkowski urodził się 23 grudnia 1946 roku w Gniewkowie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu wstąpił w 1964 roku do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 29 listopada 1970 roku z rąk bp. Jana Czerniaka.

Zobacz: Bydgoski ksiądz przerabia kaplicę na bar mleczny dla ubogich! Nie będzie w nim cen

Posługę kapłańską rozpoczynał w parafii w Dębowie (1970-1972). Następnie był wikariuszem w parafiach: Matki Bożej Królowej Polski w Żninie (1972-1974), Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu (1974-1976) oraz Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie (1976-1983). W 1983 roku został mianowany proboszczem nowo powstałej na inowrocławskim osiedlu Rąbin parafii pw. św. Jadwigi Królowej. Na Rąbinie duszpasterzował przez 20 lat.

Ks. Rutkowski był m.in. kapelanem inowrocławskiego szpitala powiatowego, kapelanem strażaków województwa kujawsko-pomorskiego i archidiecezji gnieźnieńskiej oraz Szkoły Aspirantów Pożarnictwa w Poznaniu.

Pogrzeb ks. Zenona Rutkowskiego

28 grudnia o godz. 17:00 w kościiele pw. św. Jadwigi Królowej zostanie wprowadzona trumna, przy której odbędzie się modlitwa pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza, ze słowem ks. kan. Romana Michalskiego. Natomiast dzień później (29 grudnia) o godz. 11:00, w kościele pw. św. Jadwigi Królowej rozpocznie się msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem i z homilią Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Następnie przejazd do Gniewkowa i ceremonia pogrzebowa na miejscowym cmentarzu.

Sonda
Straciłeś/aś w tym roku kogoś bliskiego?
Ostatnie pożegnanie Anny Sienkiewicz-Rogowskiej wicedyrektorki Muzeum Warszawy