Były poseł PSL wójtem Warlubia! Eugeniusz Kłopotek wygrał w pierwszej turze

2021-06-14 8:21
Eugeniusz Kłopotek
Autor: Piotr Kowalczyk Były poseł PSL wójtem Warlubia! Eugeniusz Kłopotek wygrał w pierwszej turze

Wybory wójta w Warlubiu rozstrzygnięte w pierwszej turze. Wczoraj (13 czerwca) mieszkańcy zadecydowali, że na czele gminy stanie były poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, Eugeniusz Kłopotek. Jak informuje lokalny portal, Kłopotek zyskał aż 1305 wyborców.

Eugeniusz Kłopotek obejmie stanowisko wójta gminy Warlubie - tak zadecydowali mieszkańcy, którzy wczoraj (13 czerwca) udali się do urn wyborczych. Jak poinformowała Gazeta Pomorska, na byłego posła PSL zagłosowało 1305 wyborców, co dało mu zdecydowane zwycięstwo.

- Życzyłem sobie tego, aby wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej turze. Zwłaszcza po tak długiej kampanii. Ukłony należą się mieszkańcom, bo frekwencja w wyborach uzupełniających wyniosła około 50 procent – mówi Eugeniusz Kłopotek w rozmowie z „Pomorską”.

Czytaj: Wybory na prezydenta Rzeszowa. Konrad Fijołek wygrywa w I turze! Są oficjalne wyniki

Nowy wójt gminy Warlubie już zapowiada, że od razu rozpocznie "ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności". - Trzeba będzie podwinąć rękawy i zabrać się do pracy. Najpierw będę chciał załatwić sprawę budowy hali oraz tę związaną z odszkodowaniem dla wykonawcy niedoszłego parku przemysłowo-technologicznego - powiedział były poseł PSL.

Zobacz: Udusił piękną Dorotę i cieszył się wolnością! Zagadka brutalnego mordu rozwiązana po prawie 22 latach

Zwycięstwa pogratulował także lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. - Eugeniusz Kłopotek wójtem gminy Warlubie! Zasłużone zwycięstwo już w pierwszej turze. Gratulacje, Kolego!

Przypomnijmy, że Eugeniusz Kłopotek był posłem Stronnictwa III, IV, VI, VII i VIII kadencji Sejmu. W 2019 roku ogłosił, że rezygnuje ze startu w wyborach na posła IX kadencji i wycofuje się z aktywności politycznej.

Prof. Antoni Dudek: Polityka moralnie zniszczyła Terleckiego [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE