Depilacja laserowa bez tajemnic. Co trzeba wiedzieć o zabiegu? Pytamy BodyMed w Bydgoszczy

2022-01-24 9:48
Co powinieneś wiedzieć o depilacji laserowej? Odwiedź BodyMed w Bydgoszczy!
Autor: mat.prasowe

Depilacja laserowa to rozwiązanie, które powinno zapewnić gładką skórę przez długi okres. A co najważniejsze, do osiągnięcia pożądanego wyglądu potrzeba kilka zabiegów. Jak przebiega depilacja laserowa? Jak przygotować się do wizyty w salonie? O to pytamy ekspertów z BodyMed w Bydgoszczy.

Maszynki, pianki, kremy, depilatory i wosk – wszystkie panie dobrze znają te metody usuwania zbędnego owłosienia z naszego ciała. Niestety nie dają one trwałego efektu, a w dodatku bywają bolesne i mogą nieść ze sobą przykre konsekwencje. Podrażnienie skóry bywają codziennością... W salonie BodyMed można pozbyć się włosów z niechcianych miejsc, a do tego na długi czas i w bezpieczny sposób. A to za sprawą depilacji laserowej!

Od czego rozpocząć depilację taką metodą? Przede wszystkim od odpowiedniego przygotowania!

Jak zaznacza BodyMed, jeszcze przed przystąpieniem do depilacji przeprowadzona zostanie bezpłatna konsultacja, podczas której wyklucza się ewentualne przeciwwskazania i wykonuje się próbę laserową. Każda osoba, która myśli o zabiegu depilacji laserowej, musi pamiętać o kilku wskazaniach:

  • konieczne jest odstawienie doustnej kuracji retinoidami na przynajmniej pół roku od planowanego zabiegu,
  • na ponad miesiąc przed zabiegiem zabronione jest wyrywanie włosów (wyjątek stanowi tradycyjne golenie maszynką),
  • na dwa tygodnie przed pierwszym zabiegiem depilacji trzeba odstawić leki światłoczułe oraz niektóre zioła takiej jak - dziurawiec i nagietek,
  • konieczna jest rezygnacja z opalania się (w tym również solarium) przynajmniej miesiąc przed depilacją laserową,
  • w przypadku samoopalaczy depilacja laserowa możliwa jest dopiero ustąpieniu takiej opalenizny.
Co powinieneś wiedzieć o depilacji laserowej? Odwiedź BodyMed w Bydgoszczy!
Autor: mat.prasowe

Depilacja laserowa bez uczucia dyskomfortu?

Depilacja w sprawdzonym salonie kosmetycznym przy użyciu lasera diodowego LightSheer to skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia. Aby zmniejszyć nieprzyjemne odczucie podczas depilacji, wyznaczone miejsce jest poddawane chłodzeniu.

- Dla nas ważny jest komfort naszych klientek i dobre samopoczucie, dlatego bezpieczna depilacja laserowa to absolutna podstawa – mówi kosmetolog z BodyMed w Bydgoszczy.

Depilacja w BodyMed. Jak to wygląda?

Przed rozpoczęciem depilacji laserowej klienta zostanie umówiona na bezpłatną konsultację z kosmetologiem, podczas której dowie się, jak wygląda zabieg depilacji laserowej. Specjaliści sprawdzą i ocenią, z jakim rodzajem włosa mają do czynienia.

- To bardzo ważne, ponieważ skuteczność tego zabiegu w dużym stopniu uzależniona jest od barwnika znajdującego się we włosie, czyli melaniny. Światło lasera działa bezpośrednio na barwnik i tym samym uszkadza strukturę włosa – wyjaśnia kosmetolog.

Co powinieneś wiedzieć o depilacji laserowej? Odwiedź BodyMed w Bydgoszczy!
Autor: mat.prasowe

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Dzień przed planowanymi zabiegami depilacji należy dokładnie ogolić włoski maszynką. Przynajmniej miesiąc przed planowanymi zabiegami laserowymi nie należy stosować depilatora ani wosku. Jedyne, co można wykonać przed depilacją i pomiędzy kolejnymi zabiegami w serii, to golić włosy tradycyjną maszynką.

Sama depilacja laserowa rozpocznie się od mapowania ciała, właśnie po to, żeby bardzo dokładnie miejsce przy miejscu działać laserem na włoski i nie powodować podrażnienia skóry. W salonach BodyMed mapowanie ciała jest standardowym procesem depilacji laserowej, co przekłada się na jej skuteczność.

Zatem, aby zabieg gwarantował oczekiwany efekt i nie powodował nieprzyjemnych odczuć, zostaną zastosowane trzy rzeczy:

  • mapowanie ciała,
  • chłodzenie woreczkami z lodem,
  • użycie diodowego laseru do depilacji Light Sheer.

Laser Diodowy Light Sheer to według ekspertów najlepszy laser do skutecznej depilacji laserowej. Emituje on fale długości 800 nm, przez co pozwala na wniknięcie wiązki światła na tyle głęboko, żeby skutecznie zniszczyć mieszki włosowe. - Co ważne, nie niesie za sobą żadnego ryzyka oparzenia i uszkodzenia sąsiadujących tkanek, co czyni go najbezpieczniejszym laserem na rynku - wyjaśnia BodyMed Bydgoszcz.

W pakiecie TANIEJ! BodyMed zaprasza do salonu

BodyMed w Bydgoszczy zaprasza wszystkie panie do skorzystania z najnowszej oferty specjalnej. Kupując w pakiecie z rabatem do -40% można zaoszczędzić nawet 2391 zł. Pakiety możesz komponować w sposób elastyczny na dowolnie wybrane części ciała.

Pakiet 6 zabiegów

Cena regularna: 1194 zł. Cena pakietu po obniżce: 1099 zł.

Oszczędność aż 95 zł

Pakiet 12 zabiegów

Cena regularna: 2388 zł. Cena pakietu po obniżce: 2099 zł.

Oszczędność aż 289 zł!

Pakiet 18 zabiegów

Cena regularna: 3582 zł. Cena pakietu po obniżce: 2999 zł.

Oszczędność aż 583 zł!

Pakiet 24 zabiegów

Cena regularna: 4776 zł. Cena pakietu po obniżce: 3599 zł..

Oszczędność aż 1177 zł!

*Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Pakiet ważny 2 lata.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej przeczytacie na stronie BodyMed >>tutaj<<. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości możecie skorzystać także z konsultacji bezpośrednio w salonie przy ulicy Mieczysława Karłowicza 22 w Bydgoszczy.

Artykuł sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE