Trwa zbiórka pieniędzy

Dramat zwycięzcy programu "Jeden z dziesięciu". Z jego domu praktycznie nic nie zostało [ZDJĘCIA]

2023-03-27 9:26

Obok tej tragedii nie da się przejść obojętnie! W jednej chwili Stanisław Gajos oraz jego siostra Dorota stracili dach nad głową. 18 marca na poddaszu ich domu w Młynicach wybuch pożar. Przybyli na miejsce strażacy walczyli z żywiołem przez kilka godzin. Niestety straty są ogromne. W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc w odbudowie domu.

Dramat Stanisława Gajosa i jego siostry. W jednej chwili stracili dorobek życia

18 marca 2023 roku o godzinie 13:49 dyżurny SKKP PSP w Mogilnie otrzymał zgłoszenie o pożarze poddasza domu jednorodzinnego w Młynicach (gm. Strzelno). - Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się częściowo poddasze budynku jednorodzinnego. Mieszkanka opuściła budynek przed przybyciem służb - mówią strażacy z KP PSP w Mogilnie. Dzięki szybkiej reakcji strażaków, ogień został opanowany i nie zdążył rozprzestrzenić się na pozostałe części budynku.

Zobacz: Spowodował groźny wypadek na DK 10 pod Bydgoszczą i uciekł! Szuka go policja [ZDJĘCIA]

- Niestety straty jakie zdążył spowodować żywioł są duże. Abyśmy mogli prowadzić w naszym domu godny byt koniecznością będzie częściowa wymiana pokrycia dachowego oraz całkowita wymiana instalacji elektrycznej, a także remont pomieszczeń mieszkalnych, które zostały zalane przez wodę podczas gaszenia ognia. Przywrócenie naszego domu do stanu sprzed pożaru niestety przekracza nasze możliwości finansowe. Dlatego z wiarą, że dobra na świecie jest jeszcze ogrom zdecydowaliśmy się utworzyć zbiórkę. Nawet najmniejsze wsparcie, które ułatwi nam stawienie czoła trudnościom będzie miało dla nas ogromne znaczenie - mówi Stanisław Gajos.

Mężczyzna oraz jego siostra, Dorota są bardzo dobrze znani w regionie. Pan Stanisław jest jednym z głównych inicjatorów powstania w Strzelnie Klubu Miłośników Rozrywek Umysłowych Atena. Jest szaradzistą, uczestnikiem licznych konkursów z języka polskiego. Brał udział w wielu teleturniejach, m.in.: "Miliard w rozumie", "Jeden z dziesięciu", "Salomon", "Vabank, "Jaka to melodia", "Familiada" i w Dyktandzie Ogólnopolskim.

Wszystkie osoby, które chcą pomóc w odbudowie domu, mogą dokonać wpłaty na stronie TUTAJ.

Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki?
Pożar na budowie na Pradze-Południe. Akcja służb ratunkowych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany