Taśma policyjna

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Tragiczny wypadek

Stolno: Tragiczny wypadek na DK nr 91. Dostawczak uderzył w 42-latka przechodzącego przez jezdnię. "Robił to na czworaka"

2022-12-09 7:47

Nie żyje 42-letni mężczyzna, który został potrącony przez samochód dostawczy w miejscowości Stolno (woj. kujawsko-pomorskie). Kierowcy jadący drogą krajową nr 91 musieli się liczyć z dużymi utrudnieniami. Droga została zablokowana, policja wyznaczyła objazdy.

Aktualizacja 9 grudnia, 7:45

Utrudnienia zakończyły się ok. godziny 19. Do wszystkich kierowców nie tylko z regionu apelujemy o ostrożność i zachowanie maksymalnego poziomu koncentracji. O ew. problemach na drogach Bydgoszczy i okolic będziemy informować na bieżąco.

Wcześniej pisaliśmy:

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek, 8 grudnia, późnym popołudniem. Jak poinformował. cytowany przez PAP, dyżurny z bydgoskiego oddziału GDDKiA Karol Kończal, "w Stolnie samochód dostawczy potrącił pieszego". Mężczyzna zginął na miejscu.

Jak relacjonuje rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie podkom. Tomasz Zieliński, 42-letni mężczyzna próbował przedostać się na drugą stronę jezdni. Robił to jednak w dość niecodzienny sposób.

- Od świadka zdarzenia wiemy, że ten mężczyzna robił to na czworaka. Samochód jechał od Torunia i uderzył w pieszego, który zginął. Musimy teraz sprawdzić, czy pieszy był trzeźwy, a także, czy miał na sobie jakiś element odblaskowy - mówi podkom. Zieliński.

Kierowca auta dostawczego był trzeźwy.

Do wypadku doszło na 153. kilometrze DK 91. W rejonie wypadku występują spore utrudnienia. Droga jest zablokowana. Pojazdy jadące od strony Świecia kierowane są na objazd przez Stolno - Małe Czyste i Wielkie Czyste. Natomiast te jadące od strony Torunia poruszają się objazdem przez Wichorze - Cepno - Stolno.

Utrudnienia mogą potrwać około trzech godzin. Policja apeluje o ostrożność do kierowców w okolicach miejsca zdarzenia.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!