Egzamin ósmoklasisty 2021: angielski. Co było na egzaminie? Uczniowie do napisania mieli e-mail. Zobacz treść zadania

2021-05-27 11:05
Co było na egzaminie z języka angielskiego?
Autor: GRAFIKA SE Radosław Ślusarczyk Co było na egzaminie z języka angielskiego?

Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka obcego (angielskiego, niemieckiego. Dziś (27 maja 2021) punktualnie o godzinie 9:00 uczniowie rozpoczęli egzamin ósmoklasisty z języka obcego. To trzeci dzień egzaminów. Dziś, tuż przed egzaminem uczniowie byli spokojni o zadania, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć. Czy mieli rację? Co znalazło się w arkuszach przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE)? Jak wynika z relacji uczniów, do napisania mieli na dzisiejszym egzaminie e-mail. Sprawdź jego treść w artykule poniżej.

Spis treści

  1. Egzamin ósmoklasisty 2021: język obcy (angielski, niemiecki)
  2. Egzamin ósmoklasisty 2021: angielski, niemiecki. Co było na egzaminie?
  3. Egzamin ósmoklasisty 2021: angielski, niemiecki. Arkusze CKE

Egzamin ósmoklasisty 2021: język obcy (angielski, niemiecki)

W czwartek, 27 maja, punktualnie o godzinie 9:00 uczniowie przystąpili do egzaminu ósmoklasisty 2021 z języka obcego. Większość osób wybrała język angielski. We wtorek (25 maja 2021 roku) młodzież mierzyła się z językiem polskim, a w środę (26 maja 2021) z matematyką. Arkusze zadań przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE) z języka angileskiego według uczniów były łatwe.   Co się w nich znalazło? Jakie były zadania? Jeśli chodzi o zadanie otwarte, ósmoklasiści zmierzyli się z e-mailem.

Czytaj też: Egzamin ósmoklasisty 2021: język angielski. Uczniowie szukają przecieków. Kiedy arkusze CKE i odpowiedzi? [RELACJA NA ŻYWO]

Zobacz też: Egzamin ósmoklasisty 2021 angielski. Odpowiedzi, arkusze CKE. Zadania rozwiązane przez eksperta

Egzamin ósmoklasisty 2021: angielski, niemiecki. Co było na egzaminie?

W czwartek, 27 maja o godz. 9.00 uczniowie ósmej klasy otworzyli arkusze CKE z zadaniami z języka obcego. Jakie zadania znalazły się w arkuszach? Z relacji ósmoklasistów wynika, że zadanie otwarte, z jakim się mierzyli to napisanie e-maila. Należało:

  • opisać wygraną w konkursie przyrodniczym,
  • dlaczego wziąłeś w nim udział,
  • o czym opowiadał twój plakat i jak zareagowałeś na wygraną

Egzamin ósmoklasisty 2021: angielski, niemiecki. Arkusze CKE

Arkusze CKE opublikujemy z dzisiejszych egzaminów opublikujemy w tym miejscu.

Egzamin ósmoklasisty 2021:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE