Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego na żywo

i

Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski

Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski. Arkusze CKE i odpowiedzi znajdziesz tutaj! [ZAPIS RELACJI]

Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski. We wtorek (25 maja) o godzinie 9:00 rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty z polskiego. Uczniowie co najmniej kilka dni przed egzaminami żyją w stresie, kartkując zeszyty i powtarzając materiał do testu. Od wyników zależy, czy dostaną się do wymarzonych szkół średnich, niezależnie od tego, czy zdecydują się kontynuować naukę w liceum, technikum bądź zawodówce. Na stronie se.pl prowadzimy dla Was relację na żywo z egzaminu ósmoklasisty 2021 z języka polskiego. Tutaj znajdziecie arkusze CKE oraz odpowiedzi, gdy tylko się pojawią. Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego - przecieki, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi. Bądźcie z nami!

Polski za nami! Teraz czas na egzamin ósmoklasisty 2021 z matematyki. Wszystkie informacje, arkusze CKE oraz odpowiedzi na se.pl. Śledź naszą relację na żywo: Egzamin ósmoklasisty 2021: matematyka. Arkusze CKE i odpowiedzi znajdziesz tutaj! [RELACJA NA ŻYWO]

Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski. Śledź naszą relację na żywo!

Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego rozpoczyna tegoroczną serię testów, do których podchodzą uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej. To dla nich pierwsze tak duże wyzwanie w dotychczasowej ścieżce edukacji. Zgodnie z harmonogramem, we wtorek (25 maja 2021 roku) młodzież mierzy się z językiem polskim. Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego nie jest łatwą przeprawą. O tym, co może pojawić się na egzaminie ósmoklasisty 2021 z polskiego, pisaliśmy w osobnym artykule [TUTAJ]. W naszej relacji na żywo publikujemy na bieżąco arkusze CKE, pytania i odpowiedzi, temat wypracowania oraz komentarze ekspertów i zdających. Wszystko, co chcesz wiedzieć o egzaminie ósmoklasisty 2021 z języka polskiego, przede wszystkim arkusze i odpowiedzi, znajdziesz w tym artykule. Relacja na żywo jest regularnie aktualizowana! Bądź z nami 25 maja 2021 roku i śledź najnowsze informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty 2021 z języka polskiego na www.se.pl!

Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski. Arkusze CKE i odpowiedzi znajdziesz w poniższej galerii zdjęć!

Spis treści

  1. Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
  2. Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski. To musisz wiedzieć przed testem
  3. Zadania z próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021 mogą się powtórzyć. Sprawdź
  4. Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski. Kiedy wyniki? 

Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

14:35 Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski. Mamy arkusze CKE i odpowiedzi

Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi oraz wszystkie materiały znajdziecie w galerii zdjęć nad relacją na żywo. Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, uczniowie poznają swoje wyniki 2 lipca 2021 roku, natomiast 9 lipca każdy otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Już jutro rano test z matematyki. Arkusze i odpowiedzi po jutrzejszym egzaminie opublikujemy w osobnym artykule. Bardzo dziękujemy, że śledziliście naszą dzisiejszą relację na żywo z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego!

14:00 Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego zakończony, ale to dopiero początek maratonu!

Jutro matematyka, czyli egzamin 100-minutowy. W czwartek język obcy, z którym ósmoklasistom przyjdzie się mierzyć przez 90 minut. Trzymamy kciuki!

13:48 Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski. Jakie były tematy prac pisemnych?

Na egzaminie ósmoklasisty 2021 z języka polskiego uczniowie musieli zmierzyć się z pracami pisemnymi. Jednym z zadań było zredagowanie zaproszenia na spotkanie z cyklu "Poznajemy filozofię". Polecenie brzmiało: "Zachęć koleżanki i kolegów do udziału w tym wydarzeniu, używając dwóch argumentów". Ósmoklasiści musieli także napisać wypracowanie na co najmniej dwieście słów na jeden z dwóch wybranych tematów:

  • "Napisz rozprawkę, w której rozważysz trafność stwierdzenia, że w trudnej sytuacji człowiek poznaje samego siebie. W argumentacji odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz do innego utworu literackiego."
  • "Wyobraź sobie, że jeden z bohaterów literackich z lektury obowiązkowej przeniósł się do Twojego świata. Napisz opowiadanie o waszej wspólnej przygodzie, podczas której bohaterowi temu przyznano tytuł Przyjaciela Mądrości. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową."

13:38 Egzamin ósmoklasisty 2021. Rozwiązujemy zadania z polskiego. Aktualizujemy NA ŻYWO

W załączonej powyżej galerii zdjęć zamieszczamy wszystkie odpowiedzi na bieżąco. - Masakra. Jestem przekonana, że wielu uczniów liczyło na bardziej przystępny poziom zadań. Tegoroczny egzamin do najłatwiejszych nie należał - przyznała ekspertka "Super Expressu", dzięki której możecie już teraz sprawdzać poprawne odpowiedzi.

13:20 Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego - ODPOWIEDZI ZNAJDZIESZ TUTAJ

Arkusze CKE, pytania i odpowiedzi - WSZYSTKO ZAMIESZCZAMY TUTAJ! Galeria z kompletem najważniejszych materiałów została załączona również nad relacją na żywo. Jest ona uzupełniana na bieżąco.

13:10 Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. MAMY ARKUSZE CKE! Uzupełniamy odpowiedzi

Szczegóły znajdziesz w załączonej powyżej galerii zdjęć z arkuszami CKE oraz w artykule Egzamin ósmoklasisty 2021, język polski. Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi [ZOBACZ WIĘCEJ].

12:48 Egzamin ósmoklasisty - ODPOWIEDZI Z POLSKIEGO. Które są poprawne?

To zaznaczali ósmoklasiści w arkuszu CKE! [ZOBACZ SZCZEGÓŁY]

12:28 Egzamin ósmoklasisty dostarczył uczniom sporo stresu

- Stresowałem się bardzo, bo to mój pierwszy taki egzamin w życiu, ale chyba poszło mi dobrze. Mam nadzieje że dostanę się do wymarzonego liceum - mówi naszemu reporterowi Kacper Strojecki ze szkoły przy ulicy Skorupki w Warszawie. Też się stresowaliście?

12:18 Egzamin ósmoklasisty z polskiego za nami, a co będzie na matematyce?

Zajrzyjcie do artykułu: Jakie zadania z matematyki będą na egzaminie ósmoklasisty 2021? Co będzie w arkuszach CKE?

11:50 Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego dobiegł końca, ale na wyniki trzeba będzie długo poczekać

Szczegóły w artykule Egzamin ósmoklasisty 2021: Uczniowie zakończyli test z języka polskiego. Kiedy wyniki? [CZYTAJ WIĘCEJ]. Na szczęście arkusze CKE i odpowiedzi opublikujemy w tej relacji na żywo już niebawem. Zostańcie z nami! Strona wymaga odświeżania.

11:25 Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego. Uczniowie nie są zachwyceni

W pierwszych komentarzach młodzież narzeka na trudne zadania oraz temat wypracowania. Mamy nadzieję, że humory poprawią się już za moment, gdy przejrzycie arkusze CKE oraz odpowiedzi, które opublikujemy w tej relacji na żywo.

11:10 Pierwsze komentarze po egzaminie ósmoklasisty z polskiego. Co mówią uczniowie?

Zobaczcie w artykule Egzamin ósmoklasisty z polskiego. CKE nieźle zaskoczyła uczniów. "Aż mną wstrząsnęło", "Dowalili" - komentują ósmoklasiści!

11:00 Koniec pisania! Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego za nami

Arkusze CKE i odpowiedzi będą publikowane na bieżąco w tym artykule.

10:52 Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego. O czym jest "Pan Tadeusz"?

Lekturze, która znalazła się w dzisiejszym arkuszu CKE, przyglądamy się bliżej w artykule "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Lektura na egzaminie ósmoklasisty 2021. O czym jest? [KLIKNIJ TUTAJ].

10:40 "Pan Tadeusz" na egzaminie ósmoklasisty 2021 z języka polskiego!

O szczegółach najważniejszego zadania na dzisiejszym egzaminie piszemy w artykule "Pan Tadeusz" na egzaminie ósmoklasisty. Rozprawka o "poznawaniu samego siebie" w arkuszu CKE z polskiego [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:30 Egzamin ósmoklasisty z polskiego: Ostatnie pół godziny!

Za trzydzieści minut w niemal wszystkich szkołach podstawowych w Polsce uczniowie odłożą długopisy oraz pióra. Arkusze CKE wraz z odpowiedziami będziemy na bieżąco zamieszczać w tym artykule. Strona wymaga odświeżania. Zostańcie z nami i śledźcie relację na żywo z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.

10:20 Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego rozpoczyna trzydniową serię trudnych zmagań

Uczniowie ósmych klas jutro zmierzą się z matematyką, a w czwartek z językiem obcym. O szczegółach dzisiejszego egzaminu piszemy w artykule Uczniowie rozpoczęli egzamin ósmoklasisty 2021. Na początek język polski [KLIKNIJ TUTAJ]. Już za moment podzielimy się z Wami pierwszymi informacjami o zawartości arkuszy CKE z egzaminu z języka polskiego!

9:50 Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego. Uczniom została nieco ponad godzina

Wiemy już jednak, że w niektórych szkołach dzisiejszy egzamin skończy się nieco później niż o 11:00. To z powodu fałszywych alarmów, które nie pozwoliły na punktualne rozpoczęcie pisania [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:35 Egzamin ósmoklasisty 2021 odbywa się w przeszło 12 tysiącach szkół

Gdy tylko uczniowie zaczną opuszczać sale, poinformujemy Was, co znalazło się w arkuszach. Artykuł jest aktualizowany, jednak wymaga odświeżania. Pojawią się tu arkusze CKE, wszystkie pytania oraz odpowiedzi. Zostańcie z nami!

9:25 Egzamin ósmoklasisty 2021 trwa już od niemal pół godziny

Niebawem przekażemy Wam pierwsze informacje o tym, co pojawiło się w arkuszach CKE.

9:05 Jaka lektura na egzaminie ósmoklasisty 2021 z polskiego?

"Kamienie na Szaniec" i "Balladyna" - typowali ósmoklasiści. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

9:00 Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego - ZACZYNAMY!

Długopisy w dłoń! Czas zacząć pisanie. Arkusze już rozdane!

8:55 Egzamin ósmoklasisty z polskiego już za moment

Zobacz ostatnie komentarze przed wejściem na salę egzaminacyjną!

8:45 Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego już za kwadrans!

Zostało ostatnie 15 minut i ruszamy!

8:25 Egzamin ósmoklasisty 2021 w reżimie sanitarnym. Jakie są wytyczne? Czy trzeba mieć maseczki?

Egzamin ósmoklasisty 2021 odbywa się w wyjątkowych okolicznościach. Wciąż walczymy bowiem z epidemią koronawirusa. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

8:15 Egzamin ósmoklasisty 2021. Tu znajdziesz arkusze CKE i odpowiedzi!

Najważniejsze materiały opublikujemy w tej relacji na żywo oraz dedykowanym artykule: Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski. Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:55 Wiemy, ilu uczniów przystąpi do egzaminu ósmoklasisty 2021

Egzamin ósmoklasisty przeprowadzany jest w tym roku po raz trzeci, w konsekwencji wprowadzenia reformy edukacji, wydłużającej naukę w szkołach podstawowych z sześciu do ośmiu lat. W całej Polsce do egzaminu ósmoklasisty przystąpi dziś ponad 360 tysięcy uczniów [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:40 Czy są przecieki przed egzaminem ósmoklasisty 2021 z języka polskiego?

Na to pytanie odpowiadamy w artykule Egzamin ósmoklasisty 2021: Przecieki z polskiego są prawdziwe? Sprawdź, co będzie na egzaminie [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:20 Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego już dziś!

Egzamin potrwa dokładnie 120 minut, a rozpocznie się o godzinie 9:00. Jutro matematyka, czyli egzamin 100-minutowy. W czwartek język obcy, z którym ósmoklasistom przyjdzie się mierzyć przez 90 minut.

25 maja 2021 roku - godzina 7:00 Nadszedł sądny dzień

Już dziś ósmoklasiści zmierzą się z językiem polskim! Do egzaminu zostały dwie godziny.

Godz. 23:00 Wracamy z relacją z samego rana! Trzymamy kciuki

To koniec na dziś z relacją, jutro wracamy ze zdwojoną siłą. Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego rozpoczyna się we wtorek, 25 maja, o godz. 09:00 i ma trwać 120 minut. W serwisie SE.pl o wszystkim będziemy informować na bieżąco. U nas znajdziecie również arkusze CKE i proponowane odpowiedzi. Do zobaczenia rano! Bądźcie z nami. 

Godz. 22:00 Przecieki z polskiego są prawdziwe? Sprawdź, co faktycznie będzie na egzaminie

Od kilku dni przecieki z egzaminu ósmoklasisty to często wyszukiwana fraza. Uczniowie wyszukają w sieci, jakie zadania mogą pojawić się na egzaminie z języka polskiego. Czy przecieki z egzaminu ósmoklasisty 2021 mogą okazać się prawdziwe? Zobacz pewniaki na egzamin ósmoklasisty 2021 z polskiego, które warto powtórzyć przed egzaminem, bo najprawdopodobniej takie zadania pojawią się w arkuszach CKE! Szczegóły: Egzamin ósmoklasisty 2021: Przecieki z polskiego są prawdziwe? Sprawdź, co będzie na egzaminie

Godz. 21:00 Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty? To ważna sprawa

Uczniowie przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty 2021. Wielu z nich już teraz zastanawia się, jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty, żeby uniknąć wtopy. Czy biała koszula, spódniczka i garnitur są wymagane? Poprzednie lata pokazały, że niektórzy uczniowie potrafią ubrać się niestosownie i nawet nie zdają sobie z tego sprawy! Niektóre stroje to naprawdę gruba przesada, zobaczcie, czego nie należy zakładać! Szczegóły: Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2021? Ten strój to GRUBA przesada. To nie SIŁOWNIA, ani DYSKOTEKA!

Godz. 20:00 Czy można ufać przeciekom? Dyrektor CKE odpowiada

Nadchodzący test ma za zadanie sprawdzić wiedzę z ośmiu lat nauki w szkole podstawowej. Niektórzy uczniowie bardzo się go boją, więc zaczynają szukać w internecie informacji o przeciekach. Czy już wiadomo, co będzie na egzaminie ósmoklasisty w 2021 roku? Czy można ufać przeciekom, które pojawiają się w sieci? O opinię zapytaliśmy dyrektora CKE. Więcej: Egzamin ósmoklasisty 2021: Przecieki. Czy można im ufać? Dyrektor CKE odpowiada

Godz. 19:00 Wyciekły arkusze CKE?! Wzrósł ruch na niektórych stronach

Uczniowie gorączkowo przeglądają strony, z nadzieją na to, że na którejś z nich znajdą zadania mogące pojawić się na egzaminach. Niektórzy z nich liczą na to, że przed testem, który odbędzie się pod koniec maja, wyciekną arkusze CKE - podobnie, jak miało to miejsce podczas egzaminów maturalnych. Warto pamiętać, że przy okazji "przecieków" pojawia się mnóstwo oszustów, którzy chcą wyłudzić pieniądze od niczego nieświadomych uczniów. Więcej o przeciekach piszemy tutaj: Egzamin ósmoklasisty 2021: Wyciekły arkusze CKE?! Uczniowie gorączkowo przeglądają strony.

Godz. 18:00 Przed egzaminem przypominamy listę lektur obowiązkowych

Egzamin ósmoklasisty 2021 rozpocznie się 25 maja od egzaminu z języka polskiego. By dobrze wypaść na egzaminie, trzeba m.in. znać treść lektur obowiązkowych. Na liście lektur, które trzeba przeczytać przed egzaminem ósmoklasisty w 2021 znalazło się mniej książek niż dotychczas. Zniknęła lektura, która była postrachem ósmoklasistów! To dobra wiadomość dla uczniów, którzy dzięki temu będą mieli mniej nauki. Zobaczcie, które lektury obowiązują teraz na egzaminie ósmoklasisty z CKE. Szczegóły: Egzamin ósmoklasisty 2021. NOWA LISTA LEKTUR obowiązkowych na polski. Z listy zniknął POSTRACH uczniów

Godz. 17:00 Wytyczne sanitarne. O czym trzeba pamiętać podczas pandemii koronawirusa?

Egzamin ósmoklasisty już 25-27 maja 2021 roku. Egzamin przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. W związku z trwającą pandemią koronawirusa w Polsce, egzamin ósmoklasisty 2021 odbędzie się w reżimie sanitarnym. Choć pandemia koronawirusa zdaje się trochę odpuszczać, trzeba będzie przestrzegać zasad bezpieczeństwa, o których informuje CKE. Czy maseczki będą obowiązkowe na egzaminie ósmoklasisty? Co można wnieść na egzamin? Zobaczcie, jakie zasady obowiązują! Więcej: Egzamin ósmoklasisty 2021. CKE podaje ZASADY. Co można wnieść? Maseczki obowiązkowe? Sprawdź!

24 maja, godz. 16:05 Uczniowie mają ostatnie kilka godzin na powtórki

We wtorek, 25 maja, o godz. 09:00 rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego, co oznacza, że uczniowie mają - licząc od poniedziałku, 24 maja - jeszcze tylko kilka ostatnich godzin na powtórki. Można też przyjąć taktykę odpoczynku i oczekiwania na egzamin, co - zdaniem ekspertów - jest nawet lepszym pomysłem, bo nie zaprzątamy sobie głowy zbyt wieloma zadaniami naraz, a to powoduje stres i może wprowadzić zamęt. 

Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski. To musisz wiedzieć przed testem

Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego rozpoczyna się we wtorek, 25 maja, o godz. 09:00. Uczniowie mają dokładnie 120 minut na napisanie testu i rozwiązanie wszystkich zadań, które w tym roku przygotuje dla nich Centralna Komisja Egzaminacyjna, zajmująca się organizacją egzaminów. W środę uczniowie zmierzą się z matematyką, a w czwartek - z językiem obcym. Polski idzie jednak na pierwszy ogień i to właśnie tym egzaminem najbardziej stresują się teraz młodzi, którym zależy na dobrym wyniku. Zadecyduje on bowiem o tym, czy dostaną się do wymarzonej szkoły średniej - niezależnie od tego, czy wybiorą liceum, technikum, czy szkołę zawodową. W tym materiale pokażemy też arkusze CKE, gdy tylko zostaną opublikowane. Przekierujemy nawet do proponowanych odpowiedzi. Czekając, przejrzyj arkusze CKE i odpowiedzi z próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021. To dobry materiał do powtórki. Wiele z poleceń może pojawić się także na oficjalnym egzaminie, choć zapewne w nieco zmienionej formie. 

Zadania z próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021 mogą się powtórzyć. Sprawdź

Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski. Kiedy wyniki? 

W 2021 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany od 25 do 27 maja (wtorek – czwartek). We wszystkie trzy dni egzaminy rozpoczynają się o godz. 09:00. W 2021 r. do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 360 400 uczniów z prawie 12 700 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 1 081 000 arkuszy. Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca 2021 roku. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca 2021 roku.

Egzamin ósmoklasisty 2021. Czytaj więcej!

Przed egzaminem ósmoklasisty w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE