Egzamin ósmoklasisty 2021. CKE podaje ZASADY. Co można wnieść? Maseczki obowiązkowe? Sprawdź!

2021-05-24 16:40 Marta Zalewska
Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 zasady
Autor: Green Chameleon / Unsplash / zdjęcie ilustracyjne Jakie zasady obowiązują na próbnym egzaminie ósmoklasisty 2021? Wyjaśniamy.

Egzamin ósmoklasisty już 25-27 maja 2021 roku. Egzamin przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. W związku z trwającą pandemią koronawirusa w Polsce, egzamin ósmoklasisty 2021 odbędzie się w reżimie sanitarnym. Choć pandemia koronawirusa zdaje się trochę odpuszczać, trzeba będzie przestrzegać zasad bezpieczeństwa, o których informuje CKE. Czy maseczki będą obowiązkowe na egzaminie ósmoklasisty? Co można wnieść na egzamin? Zobaczcie, jakie zasady obowiązują!

Pandemia koronawirusa w Polsce spowodowała wprowadzeniu wielu obostrzeń. Specjalnym rygorem sanitarnym zostały objęte między innymi egzaminy państwowe przeprowadzane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Egzamin ósmoklasisty 2021 organizowany przez CKE w dniach 25-27 maja 2021 również zostanie objęty nowymi zasadami. Szkoły i ósmoklasiści przystępujący do egzaminów muszą przestrzegać obowiązujących procedur. Jak poinformowała CKE, w 2021 r. do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 360 400 uczniów z prawie 12 700 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 1 081 000 arkuszy.

Zobacz koniecznie: Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski. Lektury, wymagania, powtórki. Tutaj znajdziesz arkusze CKE i odpowiedzi [RELACJA NA ŻYWO]

Piszesz egzamin ósmoklasisty 2021? Przeczytaj koniecznie: Egzamin ósmoklasisty 2021. Uczniowie liczą na PRZECIEKI. To na pewno będzie na egzaminie!

Egzamin ósmoklasisty 2021: czy maseczki są obowiązkowe?

Jakie przepisy będą obowiązywały na egzaminie ósmoklasisty 2021 przeprowadzanym w szkole? CKE ogłosiło szczegółowe informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty w 2021 roku. Przede wszystkim, wszyscy uczniowie, którzy będą mieli podejść do egzaminu, będą musieli stawić się w szkole w maseczkach. Podobnie jak nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły, będą musieli obowiązkowo zakrywać usta i nos. Przypominamy, że w myśl obowiązujących przepisów, nie można już stosować przyłbic, ani kominów, czy szalików. Dobra wiadomość dla uczniów piszących próbny egzamin ósmoklasisty 2021 jest taka, że maseczka nie będzie obowiązkowa przez cały czas trwania egzaminu. Zgodnie z przepisami, ósmoklasiści będą mogli odkryć usta i nos, gdy zajmą wyznaczone miejsce na sali.

Przed egzaminem ósmoklasisty 2021 zmieniono również listę lektur obowiązkowych. Które lektury nie obowiązują? Sprawdź w artykule: Egzamin ósmoklasisty 2021. NOWE LEKTURY obowiązkowe na polski. Z listy zniknął POSTRACH uczniów

Spis treści

  1. Egzamin ósmoklasisty 2021: czy maseczki są obowiązkowe?
  2. Egzamin ósmoklasisty 2021: co można wnieść na salę?
  3. Co ubrać na egzamin ósmoklasisty 2021?

Egzamin ósmoklasisty 2021: co można wnieść na salę?

Egzamin ósmoklasisty jest objętymi wytycznymi i zasadami z CKE. Obowiązujące procedury i zasady jasno wskazują, jakie przedmioty można wnieść na egzamin, a co jest zabronione. Nieprzestrzeganie tych reguł może skutkować nawet unieważnieniem egzaminu i wyrzuceniem z sali, dlatego warto się z nimi zapoznać! Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała listę rzeczy, które można mieć ze sobą na egzaminie. Każdy uczeń może wnieść wyłącznie przybory do pisania:

  • pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem,
  • linijkę na egzamin ósmoklasisty z matematyki.

Można przynieść własną butelkę z wodą. CKE wyraźnie zaznacza, że na egzaminie ósmoklasisty nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych. Oznacza to, że zabronione jest wnoszenie na egzamin m.in. telefonów komórkowych. Należy również pamiętać, że zakazane są maskotki i inne przedmioty "na szczęście".

Przeczytaj także: To MUSISZ WIEDZIEĆ przed egzaminem ósmoklasisty: Trzeba mieć MASECZKĘ? Sprawdź, co można wnieść i w co się ubrać

Co ubrać na egzamin ósmoklasisty 2021?

Na egzaminie ósmoklasisty 2021 obowiązują także niepisane zasady dotyczące stosownego ubioru. Egzaminy organizowane przez CKE to egzaminy państwowe, nie wypada więc przychodzić na nie w strojach codziennych, sportowych lub domowych. Jak więc należy się ubrać na egzamin ósmoklasisty? Najlepszym wyborem będzie tzw. strój galowy, czyli na przykład:

  • biała koszula,
  • spodnie garniturowe,
  • ciemna spódnica,
  • sukienka z rękawem lub na szerokich ramiączkach, z niedużym dekoltem lub z kołnierzykiem.

Więcej o tym, jak należy się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2021 przeczytaj w artykule: Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2021? Niektórzy GRUBO przesadzają. To nie SIŁOWNIA, ani DYSKOTEKA!

Najważniejsze informacje o próbnym egzaminie ósmoklasisty 2021

Ósmoklasiści skończyli egzaminacyjny maraton. Jakie mają plany?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE