Egzamin ósmoklasisty

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty 2024: matematyka. Truskawki, pociąg, puzzle w arkuszu CKE! Te zadania położyły ich na łopatki. "Błagam"

2024-05-16 8:32

Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2024 wywołał ogromne emocje wśród uczniów. Widać to po komentarzach tych, którzy już opuścili sale egzaminacyjne. Nastolatkowie obliczali m.in. ceny truskawek, mierzyli się również z balonami i pociągiem. Sprawdzamy, jakie nastroje panują po tegorocznym egzaminie ósmoklasisty z matematyki.

Egzamin ósmoklasisty 2024, dzień drugi. Matematyka wywołuje emocje

Takiego scenariusza należało się spodziewać - egzamin ósmoklasisty z matematyki przyniósł skrajne emocje wśród zdających. W środę (15 maja 2024 r.) od godziny 9:00, nastolatkowie mierzą się z królową nauk, ale nie wszyscy zamierzali się jej kłaniać. Po godzinie 13:00 w naszym serwisie opublikujemy oficjalny arkusz CKE z matematyki i zaczniemy przekazywać poprawne odpowiedzi. Nasi eksperci z pewnością poradzą sobie ze środowym testem. A jak wypadli tegoroczni zdający? Zajrzeliśmy na platformę X (dawniej Twitter) i sprawdziliśmy, jakie emocje dominują wśród uczniów. Jest kilka zadań, które wywołały lawinę dyskusji. Niektórzy mają swoje przeczucia, jeszcze inni są pewni rozwiązań, które zamieścili w arkuszu. Nie brakuje również... memów.

Egzamin ósmoklasisty 2024 memy! Padniesz ze śmiechu, gdy to zobaczysz [GALERIA]

Pociągi, truskawki i baloniki na egzaminie ósmoklasisty 2024. Wymowne komentarze! "Błagam"

- Błagam, co wam wyszło w zadaniu z balonikami i pociągiem - dopytuje emilia na portalu X (dawniej Twitter). Uczniowie musieli wskazać, o której godzinie odjeżdża pociąg od Olsztyna do Gdyni i wyliczyć, ile czerwonych baloników wylosowała fikcyjna Karolina. W arkuszu CKE pojawiły się również zadania o puzzlach i truskawkach. Trzeba było wyliczyć m.in., ile pan Jan zarobi na owocach (najprawdopodobniej 2472 zł, ale nasi eksperci będą to potwierdzać). I tu pojawia się mnóstwo memów! Zobaczcie oficjalny arkusz z matematyki!

Kreatywność komentujących nie zna granic. A jak wyglądają pierwsze oceny poziomu trudności? - Pomocy, dlaczego ta matma była taka łatwa - zastanawia się jedna z internautek. - I jak wrażenia po E8 z matematyki? Według mnie nie był zły - napisał Niko Loch. Są też opinie z drugiej strony. - Angielski to moja jedyna nadzieja - napisał malywielkiczlowiek.

Życząc wszystkim dobrych wyników, pod tekstem zamieszczamy jeszcze jeden, sympatyczny komentarz ze zdjęciami.

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki