Festiwal Prapremier AZYL. W tym roku w reżimie sanitarnym

2020-09-14 13:00 EIB
Festiwal Prapremier AZYL. W tym roku w reżimie sanitarnym
Autor: UM Bydgoszcz Festiwal Prapremier AZYL. W tym roku w reżimie sanitarnym

Azyl to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Prapremier. Ma ono prowokować do zadania istotnych pytań w otaczającej nas dzisiaj rzeczywistości. Świat zatrzymał się w obliczu pandemii, która stała się przyczynkiem do głębszej refleksji nad jego przyszłością. Festiwal Prapremier 2020 w całości poświęcony będzie refleksji nad istotą poszukiwania schronienia w sytuacji zagrożenia – z czegokolwiek ono by nie wynikało. W 2020 roku podczas pandemii COVID-19 azylami stały się nasze domy i mieszkania. Zawsze jednak, bez względu na czasy i okoliczności, znajdzie się ktoś, kto tego schronienia nie może zaznać.

Festiwal Prapremier Azyl to edycja wyjątkowa, bo skrojona pod niepewne i trudniejsze do przewidzenia okoliczności. Formuła Festiwalu wciąż pozostaje międzynarodowa, lecz ulegnie znaczącej zmianie w czasie trwania i liczbie prezentowanych spektakli. Pokazy będą odbywać się na przestrzeni trzech miesięcy i ograniczą się do czterech przedstawień oraz licznych wydarzeń kontekstowych, które w szerokiej perspektywie poznawczej eksponują to, co wychodzi poza wciąż trwającą pandemię.

Zobacz: Opera Nova wraca na scenę z nowym repertuarem

Na stronie Teatru w ramach programu festiwalu opublikowany został na razie tylko jeden spektakl – „Capro – wyspa uciekinierów”, na który bilety są już niemal wyprzedane. Kolejne wydarzenia będą publikowane na bieżąco TUTAJ.

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją pandemiczną program Festiwalu Prapremier może w każdej chwili ulec zmianie. Organizator Festiwalu zastrzega sobie prawo do zmian podyktowanych wytycznymi MKiDN dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS COV-2 w Polsce. Planowany Festiwal odbędzie się według ścisłych zasad reżimu sanitarnego, a priorytetem w organizacji wydarzenia będzie bezpieczeństwo zespołu Teatru Polskiego, publiczności oraz zaproszonych artystów i artystek.

Dramat staruszki z Otwocka. Samotna, umierała z bólu, bez jedzenia i wody

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.