Gołoledź na drogach. Prognoza pogody

i

Autor: Mariusz Luda / Radio ESKA Gołoledź w Bydgoszczy! Bardzo trudne warunki na drogach! [OSTRZEŻENIE IMGW]

Uwaga!

Gołoledź w Bydgoszczy! Bardzo trudne warunki na drogach! [OSTRZEŻENIE IMGW]

2022-12-19 18:37

Uwaga kierowcy! W poniedziałek, 19 grudnia w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim wystąpią marznące opady deszczu. - Warunki na drogach regionu będą bardzo trudne - zapowiada IMGW i wydaje ostrzeżenie I stopnia dla całej regionu.

Gołoledź w Bydgoszczy! Bardzo trudne warunki na drogach! [19.12.2022]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla całego woj. kujawsko-pomorskiego! Chodzi o marznące opady, które mogą spowodować prawdziwy drogowy armagedon!

- Na znacznym obszarze występują opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. W najbliższych godzinach opady nadal będą się utrzymywać. Uwaga! Na drogach i chodnikach ślisko. Utrudnienia będą występować do godziny 4:00 20 grudnia 2022 r. - wyjaśniają eksperci z IMGW.

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Jarmark Bożonarodzeniowy w Przemyślu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany