Porzucił psa na pewną śmierć! 62-latek usłyszał już zarzuty

i

Autor: KMP w Grudziądzu

62-latek usłyszał zarzuty

Grudziądz: Wywiózł psa daleko od domu i zostawił na pewną śmierć! Wcześniej przygarnął go ze schroniska

2023-03-18 16:04

To się nie mieści w głowie! Grudziądzcy policjanci zatrzymali ostatnio mężczyznę, który w Szonowie porzucił swojego psa na pewną śmierć. 62-letni właściciel już usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem i z pewnością nie uniknie kary. Szczegóły zdarzenia podajemy poniżej.

W czwartek (16.03) dzielnicowy z Posterunku Policji w Łasinie otrzymał zgłoszenie od świadka, który widział jak jakiś mężczyzna wypuścił ze swojego samochodu psa. Zaraz po tym, jak zwierzę znalazło się na zewnątrz, kierowca odjechał pozostawiając je.

- Policjanci na podstawie numerów rejestracyjnych przekazanych przez świadka ustalili właściciela pojazdu. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec Rogóźna. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że nie potrafił sobie poradzić z psem, którego wcześniej wziął ze schroniska. Jego podopieczny miał mu uciekać, dlatego postanowił porzucić go i to ponad 15 kilometrów od miejsca zamieszkania - mówi rzecznik grudziądzkiej policji.

Naganne zachowanie mężczyzny będzie ocenione przez sąd. Jeszcze wczoraj 62-latek usłyszał zarzut znęcania się na zwierzęciem. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Mundurowi wraz ze zgłaszającym zaopiekowali się psem i poinformowali schronisko dla zwierząt. Prawidłowa reakcja przypadkowej osoby i kontakt z dzielnicowym, pozwoliły na szybkie zidentyfikowanie sprawcy przestępstwa.

Sonda
Wolałbyś psa ze schroniska czy z hodowli?
"Bieg + 4 Łapy" w schronisku w Henrykowie koło Leszna
Nasi Partnerzy polecają