Zaglądamy do środka

Hala Targowa w centrum Bydgoszczy zmieniła się nie do poznania! Kiedy otwarcie? [ZDJĘCIA]

2022-10-13 9:26

Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich bydgoszczan, którzy śledzili prac przy ul. Magdzińskiego. Jak przekazał urząd miasta, prace we wnętrzach Hali Targowej zmierzają do końca. Przygotowana jest także już lista lokali gastronomicznych, które wypełnią jej wnętrze. Kiedy wielkie otwarcie Hali Targowej w Bydgoszczy?

Hala Targowa w centrum Bydgoszczy zmieniła się nie do poznania!

W środku Hali Targowej trwają ostatnie prace remontowe. Zamontowana została już winda, w przestrzeni parteru wyłaniają się boksy gastronomiczne. Trwają ostatnie prace wykończeniowe na poziomie -1. Nad pracami czuwa Miejski Konserwator Zabytków. - W czasie robót niezbędna okazała się wymiana konstrukcji całego świetlika dachowego. Miasto zleciło te dodatkowe prace - przekazuje bydgoski magistrat.

Zobacz zdjęcia z prac w Hali Targowej!

Restauracje w Hali Targowej. Jakie lokale się pojawią?

- Mamy podpisane umowy na 11 lokali gastronomicznych, restauratorzy przygotowują już swoje zaplecze. Pod koniec roku chcemy zaprosić tutaj mieszkańców i turystów. Przygotowaliśmy dla nich ofertę gastronomiczną z całego świata. Współpracujemy z doświadczonymi restauratorami, którzy cieszą się popularnością zarówno w Bydgoszczy, ale także z Trójmieście – mówi Patryk Maćkowiak przedstawiciel inwestora. Do tej pory znamy 6 kuchni, które zagoszczą w pierwszym foodhallu w Bydgoszczy. Będzie kuchnia azjatycka, burgerownia, dania meksykańskie, sushi, kubański street food oraz włoskie makarony. Kolejne poznamy w najbliższych tygodniach. Będzie też rzemieślniczy browar i Cocktailbar.

Sonda
Jak oceniasz inwestycje w Bydgoszczy?
Uczniowie szkół gastronomicznych konkurowali w Bydgoszczy. Gotowali zupy w wielkich kotłach
Nasi Partnerzy polecają