Iluminacje świąteczne w Bydgoszczy! Wiemy, kiedy i gdzie staną ozdoby!

2016-11-24 9:15
Iluminacje świąteczne w Bydgoszczy! Wiemy, kiedy i gdzie staną ozdoby!
Autor: vtomasz/PD/pixabay.com Iluminacje świąteczne w Bydgoszczy! Wiemy, kiedy i gdzie staną ozdoby!

Wielkie odliczanie do Bożego Narodzenia trwa. W najbliższych dniach rozpocznie się świąteczne strojenie miasta. Już wkrótce zabłyśnie cała Bydgoszcz.

Tradycyjnie już, na Starym Rynku pojawi się świąteczne drzewko. Osiemnastometrowy świerk został już zamówiony. Ma zostać ustawiony najpóźniej 29 listopada. Nowością na choince będą satynowe bombki w czerwonym kolorze. Przy drzewku zobaczymy też prezenty i świetlną karetę. 

W centrum miasta pojawią się również damy i dżentelmeni, którzy rok temu po raz pierwszy zagościli na bydgoskich ulicach. Osiem choinek o wys. 160-200 cm stanie obok szopki na Starym Rynku. Mostową po raz kolejny opanują anioły, a wlot ulicy od strony Starego Rynku zwieńczy świetlna brama. Świąteczne oświetlenie będziemy mogli podziwiać od 6 grudnia.

Ponadto projektory będą wyświetlać świąteczne symbole na elewacji ratusza, a na balkonie budynku ustawiona zostanie czterometrowa choinka.

Bożonarodzeniowe ozdoby nie tylko na Starym Rynku

Na rynku w Fordonie w tym roku zobaczymy dziesięciometrową choinkę, przygotowaną przez radę tego osiedla. Ma zostać ustawiony najpóźniej we wtorek 29 listopada. 

Ozdobiona będzie także wyspa św. Barbary i Wyspa Młyńska. W mieście pojawią się również ekologiczna choinka i kula śnieżna wykonane z butelek PET przez spółkę ProNatura i studentów Katedry Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Czytaj także: Tych inwestycji chcą bydgoszczanie! Rekordowa liczba głosów [AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE