IMGW ostrzega pół Polski! Przed nami pogodowy szok. Ostatnia taka noc w Polsce. Ostrzeżenie IMGW 08.05.21 r.

2021-05-08 16:21 Michał Górecki
Pogoda na poniedziałek, 26 kwietnia: BURZE i krupa śnieżna atakują Polskę! Za oknami PARSZYWE warunki
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na poniedziałek, 26 kwietnia: BURZE i krupa śnieżna atakują Polskę! Za oknami PARSZYWE warunki

Maj 2021 nie rozpieszcza majowymi temperaturami, a w istocie przypomina raczej kapryśny kwiecień. Długoterminowe prognozy pogody dają nadzieję na promienie słońca, tymczasem synoptycy IMGW alarmują: połowa Polski musi jeszcze zmierzyć się z... mrozem! IMGW publikuje ostrzeżenia, które obowiązują już w sobotę od godziny 22.00. Sprawdź prognozę pogody na se.pl.

Prognoza pogody w Polsce 08-09.05.21 r. IMGW ostrzega przed mrozem

Pierwszy tydzień maja był zdecydowanie zimny i znacznie poniżej normy termicznej - zauważają synoptycy, zapewniając jednocześnie, że to ostatnia prosta. Najbliższe dni mają być już cieplejsze, a termometry wreszcie wskażą na wiosnę. Zanim to nastąpi, przed połową Polski jeszcze ostatnie przymrozki.

W Polsce ostatnia noc z przymrozkami

W nocy z soboty na niedzielę (08.09.05.21 r.) temperatura - prawdopodobnie ostatni raz w tym roku - spadnie poniżej zera po całej wschodniej stronie kraju. Ostrzeżenia IMGW dotyczą województw:

 • pomorskiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • warmińsko-mazurskiego,
 • podlaskiego,
 • mazowieckiego,
 • lubelskiego,
 • łódzkiego,
 • świętokrzyskiego,
 • małopolskiego,
 • podkarpackiego,
 • śląskiego (Bielsko Biała).

Termometry wskażą ok. -2℃, a wszystkie ostrzeżenia zostały wydane do 7.00 rano w niedzielę.

Pogoda w Polsce. Kiedy ocieplenie?

Choć zachodnia część Polski jest zdecydowanie cieplejsza, niż wschodnia, trudno mówić o prawdziwym "cieple". Przynajmniej na razie, bo według portalu fanipogody.pl, już niedługo termometry za oknem wskażą nawet 30℃.

- Na początku maja przez Polskę przechodzi dynamiczny niż “DANIEL” z układem frontów atmosferycznych, jaki przynosi intensywne opady deszczu, a nawet burze. Wyraźne ocieplenie widać dopiero w prognozach na przełomie 1 i 2 dekady maja, gdy do Polski na kilka dni może dotrzeć strumień cieplejszego powietrza z południa. Temperatura może wtedy przekroczyć 25°C, zatem prawdopodobne są dni gorące, a niewykluczone, że zbliżymy się do upału, a nawet osiągniemy pierwszy raz w tym roku 30°C. Najwyższe wartości powinny zostać odnotowane na południu oraz południowym-wschodzie - czytamy. Niestety, autorzy prognozy zaznaczają też, że w dłuższej perspektywie, po kilkudniowych, gorących dniach wiosennych, do Polski może wrócić wychłodzenie. Na dokładne wyliczenia przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Jarosław Kret przewiduje pogodny tydzień w Radiu SuperNova
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE