IMGW ostrzega w środę, 7.04.2021. W Bydgoszczy i powiecie będzie BARDZO NIEBEZPIECZNIE

IMGW ostrzega w środę, 7.04.2021. W Bydgoszczy i powiecie będzie BARDZO NIEBEZPIECZNIE
Autor: Pixabay IMGW ostrzega w środę, 7.04.2021. W Bydgoszczy i powiecie będzie BARDZO NIEBEZPIECZNIE

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia (żółty alert) dla Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. W regionie może być niebezpiecznie. Ostrzeżenia wydano także dla niemal wszystkich województw w Polsce.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia: Żółty alert w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

Jedno z nich dotyczy przymrozków. 

- Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -3°C, przy gruncie do około -5°C. Temperatura maksymalna w dniach 6.04 i 7.04 od 3°C do 6°C - informują meteorolodzy z IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje do czwartku, do godziny 8:00.

Zobacz koniecznie: Kiedy będą szczepione osoby w wieku 18-39 lat? Sprawdź, kiedy zaczną się zapisy

Drugie ostrzeżenie, które wydało IMGW dotyczy oblodzeń.

- W ciągu dnia, zwłaszcza w drugiej połowie dnia na terenie całego województwa wystąpiły opady deszczu ze śniegiem, mokrego, szybko topniejącego śniegu, krup śnieżnych oraz lokalnie deszczu - informuje w swoim komunikacie IMGW. - Od godzin wieczornych wartość temperatury powietrza spadła poniżej 0°C powodując oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. O godzinie 21-ej odnotowano pierwsze ujemne wartości temperatury powietrza, w Chrząstowie -2,3°C, Śliwicach -0,2°C i Głodowie -0,1°C. Najniższe wartości temperatury odnotowano w Bydgoszczy -2,2°C i Chrząstowie -1,9°C. Przy gruncie najniższą wartość temperatury zmierzono w Grudziądzu i Toruniu -3,3°C.

Przeczytaj: meteo 7.04.2021 Prognoza pogody w Bydgoszczy. Będzie zimno i deszczowo

- Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany - zastrzegają meteorolodzy z IMGW.

Gorzów Wielkopolski: Grozili porwaniem dziecka i podpaleniem firmy
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE