Kamienice w Bydgoszczy są coraz ładniejsze. Zobacz, jak się zmieniły [ZDJĘCIA]

2021-01-27 12:49 eib

Kolejne kamienice w Bydgoszczy odzyskują swój dawny blask. Na ulicy Kwiatowej kończą się właśnie remonty kolejnych budynków. Szczególnie bogatą elewację posiada odrestaurowany gmach przy skrzyżowaniu z ulicą H. Sienkiewicza. Uwagę przykuwa również kamienica z numerem 7, gdzie w trakcie remontu wyeksponowano malowaną reklamę z ubiegłego stulecia.

Bydgoszcz: Kamienice w Śródmieściu w nowych barwach

Najokazalszym budynkiem przy ul. Kwiatowej po remoncie stała się kamienica u zbiegu z ulicą H. Sienkiewicza. Powstała ona około 1912 roku. Wzniesiono ją na planie litery "L". Wyróżnia ją wyjątkowa malowniczość. Zaprojektowana została w stylu Landhaus, bardzo popularnym w Niemczech na początku XX wieku.

Zakładał on połączenie formy mieszkania w kamienicy z mieszkaniem w willi. Wyróżniały go m.in. trójkątne szczyty, drewniane elementy, duże pomieszczenia oraz ogrody na zapleczach posesji. W elewację od strony ul. Kwiatowej i H. Sienkiewicza wkomponowano wykusze zwieńczone balkonami. Część narożnikowa zdobi strzelisty dach z trójkątnymi szczytami od strony obu ulic.

Zobacz także: To będzie pogodowy KOSZMAR! Temperatura spadnie poniżej -30 stopni! Będzie tylko gorzej

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej galerii zdjęć niżej.

Biało w Bydgoszczy. W mieście prószy śnieg