Lockdown Polska. Kiedy całkowity lockdown? Jest mowa o kluczowym czasie. Czy rząd wprowadzi całkowity lockdown?

2021-03-23 13:11
Kiedy całkowity lockdown? Jest mowa o kluczowym czasie. Czy rząd wprowadzi całkowity lockdown?
Autor: SHUTTERSTOCK Kiedy całkowity lockdown? Jest mowa o kluczowym czasie. Czy rząd wprowadzi całkowity lockdown?

Lockdown Polska: Czy w Polsce będzie całkowity lockdown? Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas wtorkowej konferencji prasowej odniósł się do pytań o ewentualnym całkowitym lockdownie. Jakie jest stanowisko rządu Polski? - W sobotę obostrzenia epidemiczne zostały wprowadzone w całym kraju, poczekajmy aż przyniosą rezultaty. Jeśli dynamika nowych zakażeń nabierałaby tempa, to na pewno będzie reakcja – tak rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz odniósł się do ewentualnego wprowadzenia całkowitego lockdownu.

Spis treści

  1. Lockdown Polska: Kiedy całkowity lockdown w Polsce?
  2. Koronawirus: Czy rząd wprowadzi całkowity lockdown?
  3. Całkowity lockdown w Polsce: Czy rząd zamknie wszystko zamknie?
Pełny lockdown w cajej Polsce od soboty! Jakie zasady i ograniczenia?

Lockdown Polska: Kiedy całkowity lockdown w Polsce?

Czy w Polsce będzie całkowity lockdown? 

Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban w poniedziałek (22.03.2021) w Polsat News powiedział, że od niedzieli (28.03.2021) możliwy jest w Polsce całkowity lockdown, jeśli w środę lub w czwartek przekroczymy 30 tys. zakażeń. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, zapytany na wtorkowej konferencji prasowej o możliwość wprowadzenia lockdownu, przypomniał, że w sobotę w całym kraju wprowadzono obostrzenia w związku z sytuacją epidemiczną. Wskazał, że jeśli zostanie zaobserwowany dynamiczny wzrost zakażeń, wówczas będą podejmowane kolejne działania. Dopytywany, czy możliwe jest ogłoszenie decyzji o kolejnych obostrzeniach, wskazał, że "jeżeli wyniki niepokojąco by rosły, na pewno trzeba będzie do końca tygodnia jakieś decyzje podjąć". Zaznaczył, że obecnie taki niepokojący wzrost jeszcze nie jest obserwowany.

Zobacz koniecznie: Szczepienia na koronawirusa diabetyków. Osoby chore na cukrzycę będą wcześniej szczepione?

Koronawirus: Czy rząd wprowadzi całkowity lockdown?

Całkowity lockdown w Polsce. Kiedy będzie wprowadzony?

- Rozumiem niecierpliwość i pewne wywieranie presji, że coś się powinno w najbliższych dniach zmienić, ale poczekajmy aż te restrykcje, obostrzenia będą przynosić rezultaty – powiedział Wojciech Andrusiewicz, rzecznik MZ.

Całkowity lockdown w Polsce: Czy rząd zamknie wszystko zamknie?

Czy w Polsce będzie całkowity lockdown?

- Jeżeli sytuacja rzeczywiście zaogniłaby się pod kątem liczby zakażeń, jeżeli obserwowalibyśmy bardziej dynamiczne wzrosty, to na pewno będzie to czas do podejmowania działań. Na dzień dzisiejszy tych działań jeszcze nie ma, czekamy na to, co się wydarzy w następstwie podjętych decyzji, które weszły w życie w sobotę - mówił Andrusiewicz i dodał: - Jeżeli ta dynamika nabierałaby tempa, na pewno będzie reakcja – zapewnił.

We wtorek (23.03.2021) Ministerstwo Zdrowia poinformowała, że badania potwierdziły 16 741 przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Mazowszu i Śląsku. Zmarło 396 chorych.

Tydzień temu (16 marca) resort poinformował o 14 396 nowych przypadkach i 372 zgonach, a dwa tygodnie temu (9 marca) o 9954 zakażeniach i 282 zgonach.

Sprawdź: Szczepienia na koronawirusa: Rusza rejestracja na szczepienia kolejnej grupy seniorów! Kto znalazł się na liście?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE