Skrajna nieodpowiedzialność

Kujawsko-pomorskie: Kierowca ciężarówki nie opanował pojazdu, bo sięgał po napój. Fatalne skutki zdarzenia na A1 [ZDJĘCIA]

2023-01-17 7:49

To mogło skończy się tragicznie! 47-letni kierowca ciężarówki na chwilkę skupił swoją uwagę na czymś innym niż kierowanie i... szybko tego pożałował. Jazda po prostej i pustej drodze, z powodu błahostki, skończyła się w rowie. Na szczęście w zdarzeniu uszkodzony został tylko samochód.

W czwartek, 12 stycznia po godz. 13:00 dyżurny komendy w Świeciu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na autostradzie A1 w miejscowości Grupa. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce kolizji ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Man, podczas jazdy sięgał po napój. Przez nieuwagę skręcił kierownicą w prawo, po czym zjechał na pobocze, a następnie do przyrożnego rowu.

- 47-letni mieszkaniec Płocka, kierujący ciężarówką, był trzeźwy. Na szczęście w zdarzeniu uszkodzony został tylko samochód - wyjaśnia rzecznik KPP w Świeciu.

Kierownica to podstawowe narzędzie do sterowania samochodem. Prawidłowe ułożenie rąk na kierownicy ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jazdy, umożliwia wykonywanie manewrów, ponieważ właśnie dzięki niej kierowca ma kontrolę nad układem kierowniczym i zawieszeniem. Policjanci przestrzegają przed złymi nawykami i apelują o rozsądek i rozwagę.

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?
Tragiczny wypadek w Lublinie. Nie żyją nastolatkowie. Samochód którym jechali jest całkowicie zmiażdżony!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany