Koszmarny wypadek w Dąbrówce. Pieszy nagle wbiegł pod samochód! Mężczyzna nie żyje

i

Autor: KPP Mogilno Koszmarny wypadek w Dąbrówce. Pieszy nagle wbiegł pod samochód! Mężczyzna nie żyje

Nie miał odblasków

Koszmarny wypadek w Dąbrówce. Pieszy nagle wbiegł pod samochód! Mężczyzna nie żyje

2023-01-16 12:46

Czarny weekend na drogach w województwie kujawsko-pomorskim. W niedzielę (15 stycznia 2023 r.) w Dąbrówce (powiat mogileński) doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Policjanci przekazują, że mężczyzna nagle wbiegł pod samochód. 41-latek zmarł na miejscu.

To nie był spokojny weekend na drogach w województwie kujawsko-pomorskim. Informowaliśmy już naszych czytelników o śmiertelnym potrąceniu pieszego w powiecie włocławskim, ale na tym niestety nie koniec tragedii. Dramat rozegrał się w niedzielę (15 stycznia 2023 r.) o godzinie 17:26 na drodze powiatowej w miejscowości Dąbrówka. Aspirant sztabowy Tomasz Bartecki z KPP Mogilno przekazał nam pierwsze ustalenia w tej sprawie.

- 51-letni kierujący samochodem marki Hyundai Tucson jadąc w kierunku Mogilna potrącił mężczyznę, który nagle wbiegł pod pojazd z lewej strony. Niestety 41-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego zginął na miejscu. Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, a miejsce zdarzenia znajduje się poza obszarem zabudowanym - wyjaśnia asp. szt. Bartecki.

Tragiczny wypadek w Dąbrówce pod Mogilnem. Czy można było uniknąć dramatu?

Policjant dodaje, że decyzją prokuratora ciało zabezpieczono celem wykonania sekcji zwłok. Policjanci wykonali badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierującego Hyundaiem - mężczyzna był trzeźwy. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy współczucia. Pozostaje pytanie, czy można było uniknąć tragedii? Funkcjonariusze podkreślają, że o ostrożność proszą zarówno kierowców, jak i pieszych.

- Apelujemy o rozważne przechodzenia przez jezdnię i korzystanie z elementów odblaskowych. Przypominamy, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym musi posiadać odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak grozi mandat karny. Jednak to nie kary powinny nas zachęcać do noszenia odblasków, a dbałość o własne bezpieczeństwo - podsumowuje oficer prasowy KPP Mogilno.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?
Groźny wypadek na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala
Nasi Partnerzy polecają