Historie najgroźniejszych gangsterów

Książę, Lewatywa i Rzymianin - to oni kiedyś trzęśli Bydgoszczą!

2023-07-04 11:54

Kreowali się na biznesmenów, ale i ta wszyscy wiedzieli czy zajmują się naprawdę. Wymuszenia, pobicia, zamachy, a w końcu morderstwa - tak żyli bydgoscy gangsterzy. Dziś wielu z nich świat ogląda zza krat, ale o ich wyczynach wciąż krążą legendy. Poznajcie mężczyzn, który nie ta dawno trzęśli Bydgoszczą.

Lata 90. w Polsce nie należały do najbardziej prawych. To okres mafijnych porachunków, niebezpiecznych gangów, a przede wszystkim gangsterów, którzy mieli w garści całe miasta.

Historia Bydgoszczy, szczególnie z przełomu lat 80. i 90. pełna jest wydarzeń, często bardzo krwawych, za którymi stali bezwzględni mafiosi. Okres działalności bydgoskich gangów przypada jednak nie tylko na lata 90. Jedna z najbardziej niebezpiecznych mafii rozbita została zaledwie kilka lat temu. Sieć gangsterskich powiązań była tak duża, że do dziś policja nie ma pewności czy zatrzymała wszystkich.

Czytaj: Policyjny pościg za 32-latką! Kobieta uciekała autem, a potem pieszo! Wiedziała, co ją czeka po zatrzymaniu

Wielu gangsterów przez lata wymykało się wymiarowi sprawiedliwości, ale do czasu. Ci, którzy żyją do dziś, oglądają świat zza krat.

Jesteście ciekawi, kto jeszcze nie tak dawno temu siał postrach na ulicach Bydgoszczy? Zajrzyjcie do galerii!

Sonda
Czy lubisz oglądać gangsterskie filmy?
Groby polskich adwokatów. Bronili gangsterów, polityków i słynnej Rity Gorgonowej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany