Kujawsko-pomorskie: 57-latka dostała ataku epilepsji na autostradzie! Interweniowała policja

2021-10-14 10:53
Policja z Torunia
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Kujawsko-pomorskie: 57-latka dostała ataku epilepsji na autostradzie! Interweniowała policja / Zdjęcie poglądowe

Nietypowe zdarzenie w regionie! Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu pomogli kobiecie, która podczas wycieczki autokarem nagle źle się poczuła. Asp. szt. Arkadiusz Lauda i sierż. szt. Adrian Maryniak, udzielili 57-latce pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę służbom medycznym. Gdyby nie ich błyskawiczna pomoc, kobieta mogłaby tego nie przeżyć!

Kujawsko-pomorskie: 57-latka dostała ataku epilepsji na autostradzie! Interweniowała policja

Do zdarzenia doszło w piątek (8 października) po godzinie 16.00 na terenie autostrady. Policjanci ruchu drogowego patrolowali właśnie Miejsce Obsługi Podróżnych w miejscowości Gajewo na A1 (pow. świecki), kiedy podszedł do nich mężczyzna prosząc o pomoc.

Zobacz: Poszukiwany listem gończym wybrał nietypową kryjówkę! Policjanci byli w szoku

- Jak się okazało, w autobusie jadącym na wycieczkę, jedna z podróżujących kobiet prawdopodobnie dostała ataku epilepsji. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania poszkodowanej pierwszej pomocy. Jednocześnie na miejsce zdarzenia wezwali karetkę. Jeden z podróżujących mężczyzn pomógł mundurowym i przytrzymał głowę kobiecie. Ci, z kolei otoczyli ją opieką, zadbali o komfort, prosząc pozostałych podróżnych o opuszczenie pojazdu i kontrolowali czynności życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia - wyjaśnia rzecznik świeckiej policji.

Sonda
Czy wiesz, jak udzielać pierwszej pomocy?
Proces strażnika miejskiego, który zabił żonę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE