Leśnicy z Tucholi w żałobie. Po długiej walce z chorobą zmarł Janusz Sala

i

Autor: Nadleśnictwo Tuchola, pixabay.com Leśnicy z Tucholi w żałobie. Po długiej walce z chorobą zmarł Janusz Sala

Miał 54 lata

Leśnicy z Tucholi w żałobie. Po długiej walce z chorobą zmarł Janusz Sala

2023-01-09 8:09

Dotarły do nas bardzo przykre informacje. W wieku 54 lata zmarł Janusz Sala, wieloletni pracownik Nadleśnictwa Tuchola i rzecznik prasowy tej instytucji. Leśniczy przegrał walkę z potworną chorobą.

Leśnicy z Tucholi w żałobie. Po długiej walce z chorobą zmarł Janusz Sala

Informacje o śmierci 54-latka przekazało 4 stycznia 2023 roku Nadleśnictwo Tuchola. - Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas znakomity leśniczy, przyrodnik, edukator, nauczyciel a przede wszystkim kolega Janusz Sala. Niech Mu szumi knieja - czytam w komunikacie.

Zobacz: Bydgoszczanie żegnają dyrektora WiMBP. Wzruszający gest pracowników placówki

Janusz Sala w Nadleśnictwie Tuchola pracował od 1988 roku. W 1995 został leśniczym w Leśnictwie Wymysłowo. Współtworzył i konsultował programy nauczania dla techników leśnych. Jak infomuje "Gazeta Wyborcza", mężczyzna był chory na rdzeniastego raka tarczycy. Dowiedział się o tym przez przypadek w 2010 r. podczas okresowych badań na boreliozę.

- Pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały człowiek, oddany całym sercem swej pracy, która była jego pasją i miłością życia. Jego osobista więź z przyrodą stawała się kopalnią wiedzy i doświadczenia, z którego uczniowie czerpali w czasie cyklicznych spotkań z p. Januszem. Atmosfera tych spotkań była zawsze niepowtarzalna, pełna otwartości i ciepła. Pan Janusz Sala pozostanie w naszej pamięci jako osoba wyjątkowa, człowiek o wielkim sercu - tak zmarłego leśnika pożegnała społeczność Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Kiełpinie.

Msza pogrzebowa odbędzie się we wtorek, 10 stycznia 2023 roku o godzinie 12:00 w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w Tucholi.

„Chwile przed tragedią miejsce tętniło życiem”. Ogromny pożar stadniny na Białołęce. Spłonęło 8 koni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany